Hilton İstanbul Bosphorus’tan Contemporary Istanbul’a Özel Konaklama Paketi

 

İstanbul seyahatini sanatla bütünleştirmek isteyenler, bu haberimiz sizler için… Hilton İstanbul Bosphorus, 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 12. kez gerçekleşecek olan Contemporary Istanbul etkinliğine özel Konaklama Paketi ile sanatseverleri ağırlıyor. Otel, bu özel paketle etkinlik tarihleri sırasında otelde konaklayan misafirlerine bir adet fuar giriş bileti hediye ediyor. Siz de İstanbul’u geniş bir sanat izleyicisi kitlesinin odak noktası yapan bu etkinliğin keyfini Hilton’un sizlere özel teklifiyle çıkarabilirsiniz.

Otelin hemen yanı başında, yürüme mesafesindeki İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan Contemporary Istanbul, bölge galerilerinin yanı sıra Avrupa, Amerika ve Asya’nın en önemli galerilerini, sanatçılarını ve koleksiyonerlerini de bir araya getiriyor. Bölgesel karakterinden aldığı güçle Orta Doğu, Balkanlar, Kafkasya ve Doğu Akdeniz ülkeleri ile beraber Avrupa ve Amerika’ya uzanan Contemporary Istanbul, tüm dünyaya hitap eden bir çağdaş sanat fuarı konumunda yer alıyor.

Ayrıca otel, misafirlerini sanat ile buluşturmaya, otelin lobisinde konumlanan Arp Gallery’de 14 Eylül’de açılıp 14 Ekim tarihine kadar sergilenecek ünlü Yunan ressam Spyros Georgas’ın sergisi ile de devam edecek. Eserleri daha önce Yunanistan, Avrupa, ABD ve Çin’de sergilenen Georgas’ın minimalistik düzenlemeler, sürrealist kompozisyonlar ve zaman zaman renk ve malzeme oyunlarının hâkim olduğu hayal ürünü şekillerle zenginleştirilmiş eserleri bir ay boyunca Hilton İstanbul Bosphorus’ta ziyaretçileriyle buluşacak.