Yeniden Basım: Mustafa Kemal Atatürk’ün Liderlik Sırları

‘Mustafa Kemal Atatürk’ün Liderlik Sırları’ kitabı, yöneticilere, iş sahiplerine ve liderlere yeni bir bakış açısı sunuyor…

Hümanist Yayıncılık’ın kitabı olan ve geliştirilmiş 24’üncü baskısı yapılan ‘Mustafa Kemal Atatürk’ün Liderlik Sırları’ raflarda yerini aldı. Liderlik, bir özellikte çok iyi olmak değil, tüm özelliklerin toplamında iyi olmak ve karizmasıyla bu özellikleri kendine özgü bir şekilde bütünleştirmek diyen Adnan Nur Baykal tarafından kaleme alınan kitap, yöneticiler, iş sahibi olanlar ve liderler için bir kılavuz niteliği taşıyor.

Kitap, bir liderde olması gereken 50 özellik etrafında şekilleniyor. Espri sahibi olmaktan inisiyatif kullanmaya, insana değer vermekten konuşma ve yazma yeteneğine, prensip sahibi olmaktan sıra dışı olmaya kadar tüm bu özellikler, alfabetik sıra içinde kitapta yer alıyor.

Her bir özellik, Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri, bu özelliği vurgulayan anekdotları ve özelliğin prensipleri ile anlatılıyor. Böylece okur, ‘Seçme Sözler’, ‘Anekdotlar’ ve ‘Prensipler’i okuyunca, o özelliği gözünün önüne getirip, kendinde o özelliğin ne derece olduğunu tespit edebiliyor.

Kitabında yöneticilik ilkelerini iyi bilmesi nedeniyle Mustafa Kemal Atatürk’ün liderlik yanını ele aldığını aktaran Adnan Nur Baykal, günümüz yöneticileri, iş sahipleri ve liderleri için Mustafa Kemal Atatürk’ün yol göstericiliğinin çok değerli olduğunu belirtiyor. Baykal, kitabının sonunda yer alan ‘Kendinizi Test Edin’ kısmının ise okuyucunun eksiklerini tespit edebilmesi için önemli bir fırsat olduğunu söylüyor.

334 sayfadan oluşan ve satış fiyatı 24 TL olan ‘Mustafa Kemal Atatürk’ün Liderlik Sırları’ kitabına tüm kitapçılardan ulaşılabiliyor.