Gidon Kremer ve Kremerata Baltica’dan çifte kutlama

Clara Jumi Kang Photo: Marco Borggreve

 

Günümüzün en etkileyici ve özgün sanatçılarından Grammy ödüllü keman virtüözü Gidon Kremer’in bundan tam 20 yıl önce kendisine ve müzik dünyasına 50. yaş armağanı olarak kurduğu Kremerata Baltica, geleceğin yıldızlarını tanıttığı dünya turnesi kapsamında bir kez daha İstanbullu hayranları ile buluşacak. Aynı zamanda 70. yaşını kutlayan Letonyalı efsane sanatçı, topluluğu ile birlikte, sıra dışı yeteneğiyle klasik müzik dünyasında yıldızı hızla yükselen keman sanatçısı Clara-Jumi Kang ile aynı sahneyi paylaşacak.

Almanya’da müzisyen bir ailede dünyaya gelen ve kemana henüz üç yaşındayken başlayan Clara Jumi Kang, dört yaşındayken Mannheim Musikhochschule’ye kaydolan en küçük öğrenci olarak Valery Gradov’dan eğitim aldı. 7 yaşındayken Juilliard School’a tam burslu olarak kabul edilen üstün yetenekli Kang, Leipzig Gewandhaus, Hamburg Senfoni, Kiel Filarmoni, Nice Filarmoni, Atlanta Senfoni, Seul Filarmoni, KBS Orchestra gibi seçkin topluluklarla konserler verdi.

Letonya, Litvanya ve Estonyalı birçok seçkin müzisyeni bir araya getiren ve 50’den fazla ülkede verdiği 1500’den fazla konserle uluslararası bir markaya dönüşen Kremerata Baltica’nın Gidon Kremer yönetiminde, kemanın dahi çocuklarından Clara Jumi Kang’a eşlik edeceği konser 7 Nisan 2017, Cuma akşamı İş Sanat’ta kulaklarınızın pasını silecek.

Bilet Fiyatları:

1.Kademe: 120 TL 2.Kademe: 80 TL 3.Kademe: 70 TL İndirimli: 60 TL Öğrenci: 20 TL