Kadın Vokaller Bu Hafta Babylon’u Ele Geçiriyor

 

Babylon’da bu hafta 7 Ekim Cumartesi Radyo Eksen Partisi, 11 Ekim Çarşamba Sóley, 12 Ekim Perşembe Jehan Barbur, 13 Ekim Cuma Gaye Su Akyol var.

Sıkı takipçi kitlelerinin katılımıyla enerji dolu geçen perfomanslarında içlerinden geldiği gibi çalan Radyo Eksen DJ’leri 7 Ekim Cumartesi gecesi saat 22.00’da sezonun ilk Radyo Eksen Partisi için Babylon’a geliyor. Radyo Eksen DJ’leri indie rock’tan ska’ya, punk’tan hip-hop’a uzanan sınırsız seçkileriyle katılımcıları geç saatlere kadar dans pistinde tutuyor.

İzlandalı müzisyen Sóley, yeni albümü “Endless Summer”ın konseri için Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 11 Ekim Çarşamba akşamı saat 21.30’da Babylon’da sahne alıyor. Indie müzik grupları Seabear ve Sin Fang’dan tanıdığımız Sóley, Stefánsdóttir, Sigur Rós ve Múm gibi isimlerden ilham alıyor. İlk solo albümü “Theatre Island” ile kendi hikayelerini anlatmaya başlayan sanatçı, kariyerine elektro pop ekseninde devam ediyor.

Yerel ezgilerle popüler cazı buluşturan Jehan Barbur, 12 Ekim Perşembe akşamı saat 21.30’da Babylon takipçileriyle buluşuyor. Albümlerinde fikir ve hikayelerine tanık olunan Jehan Barbur, dördüncü solo albümü “Sizler Hiç Yokken” ile müzikal yolculuğuna devam ediyor. Çağdaş kadın ozan geleneğini sürdüren sanatçı, albümlerinde çoğunlukla kendi söz ve bestelerine yer veriyor.

Doğu-Batı sentezi oluşturan müziği ve renkli performansıyla izleyicilerini kendine hayran bırakan Gaye Su Akyol, 13 Ekim Cuma akşamı saat 22.30’da Babylon’da bir kez daha hayranlarıyla bir araya geliyor. Bestesi ve güftesi kendisine ait eserleriyle hazırladığı ilk uzunçaları “Develerle Yaşıyorum”un ardından geçtiğimiz yıl “Hologram İmparatorluğu”nu yayımlayan Gaye Su Akyol, bas, davul, gitar triosuna eklediği yerel çalgılara kadife sesiyle eşlik ediyor.