Klasik Müziğin Çılgın İkilisi Igudesman & Joo İstanbul’a Geliyor

 

Komedi ile klasik müziği ve popüler kültürü birleştiren, eşsiz ve komik tiyatro gösterileri ile dünyayı kasıp kavuran iki klasik müzisyen, Aleksey Igudesman ve Hyung-ki Joo, şovlarıyla İstanbullulara muhteşem bir konser yaşatmaya hazırlanıyor.

YouTube’daki videolarıyla bugüne kadar 35 milyonun üzerinde izleyiciyle rekor kıran ikili, 15 Eylül akşamı, “Turkcell Platinum Istanbul Night Flight” konserleri kapsamında sahne alacaklar. Popüler kültür ile birlikte klasik müziğin coşkulu enerjisini ortaya koyarak hazırladıkları şovları, ikilinin göz kamaştırıcı virtüözlüğüyle birleşecek. Şovlarında adeta bir miktar sihir de kullanan Igudesman & Joo, izleyenleri de şovun her dakikasına dahil edecek ve kahkaha dolu şahane bir müzikal konser çıkaracak.

Tarihi Mekânda Çok Özel Bir Piyano

Topkapı Sarayı’nın 1. avlusunda bulunan, dünyanın ilk müzesi olarak da bilinen ve ülkemizin en önemli tarihi büyülü yerlerinden biri olan Aya İrini’de gerçekleşecek bu eşsiz müzikal konserde Hyung-ki Joo, Zuhal Müzik’in katkılarıyla 1853 yılından beri dünyanın en iyi piyanolarının üreticisi “Steinway & Sons”ın piyanosunu kullanacak. Joo’nun virtüözlüğü ile piyanonun görkemli ve mükemmel sesi Aya İrini’nin tarihi atmosferinde tüm dinleyicileri etkisi altına alacak.