Madeleine Peyroux Geliyor!

madeline peyroux zorlu psm konseri

Amerikan caz vokalisti, söz yazarı ve gitarist Madeleine Peyroux, “Garanti Caz Yeşili” konserleri kapsamında, 5 Aralık’ta Zorlu PSM sahnesinde dinleyicilerine büyüleyici bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. Buğulu caz vokaliyle dikkat çeken sanatçının sesi efsane ses Billie Holiday’e benzetiliyor.

Gençlik yıllarından itibaren Billie Holiday, Bessie Smith, Patsy Cline, Édith Piaf, Leonard Cohen, Johnny Mercer, Charlie Chaplin, Serge Gainsbourg ve Bob Dylan gibi isimlere karşı büyük sevgi besleyen ve bu ustalardan ilham alan Madeleine Peyroux, Garanti Caz Yeşili kapsamında 5 Aralık’ta hayranlarıyla Zorlu PSM Ana Tiyatro sahnesinde buluşacak.

Otoriteler tarafından, “21. yüzyılın Billie Holiday’i”, 1996’da ise Time dergisince “yılın en heyecan verici sesi” olarak tanımlanan Madeleine Peyroux, aynı zamanda 2007’de “BBC En İyi Uluslararası Caz Sanatçısı Ödülü”ne de layık bulundu. Müzikal yolculuğunda ilham aldığı önemli isimler arasında yer alan Leonard Cohen’in şarkılarını da çokça seslendiren sanatçı, son albümünde sadece caz türünde değil, akustik blues, country ve pop türlerine yakın besteler üreterek müzik yelpazesini çok daha genişletti.