Onur Ataman Ensemble Akbank Sanat’ta

 

Hollanda Kraliyet Konservatuarı (Royal Conservatory The Hague) Caz Gitar Bölümü’ne kabul edilen ilk Türk müzisyen olan ünlü gitarist Onur Ataman, 27 Eylül 2017, Çarşamba günü Akbank Sanat sahnesinde müzikseverler ile buluşuyor.

Yurt dışında verdiği konserler ile adından başarı ile söz ettiren ünlü gitariste Akbank Sanat’ta gerçekleştireceği konserde saksafonda Fabrizio Scrafelli, piyano ve klavyelerde Barış Mert Peker, bas gitarda Jonathan İhlenfeld ve davulda Monika Bulanda eşlik edecek.

Etkinlik:   KONSER – ONUR ATAMAN ENSEMBLE

Onur Ataman / perdeli ve perdesiz gitarlar

Fabrizio Scrafelli / saksafon

Barış Mert Peker / piyano ve klavyeler

Jonathan İhlenfeld / bas gitar

Monika Bulanda / davul

Yer:           Akbank Sanat

Tarih:        27 Eylül 2017, Çarşamba

Saat:         20.00

Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL Öğrenci: 10

Onur Ataman hakkında

1995 yılında kabul edildiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı bitirdikten sonra 2001 yılında Lahey’deki Hollanda Kraliyet Konservatuarı ( Royal Conservatory The Hague ) Caz Gitar Bölümü’ne ilk Türk müzisyen olarak kabul edildi. 2006 yılında Hollanda hükümeti tarafından üstün yetenekli öğrencilere verilen “top talent” bursunu almaya hak kazandı. Aynı okulda lisans ve master eğitimini onur derecesi ile bitiren sanatçı daha sonra Hollanda’da Leiden Üniversitesi ve Belçika’nın Ghent şehrindeki Orpheus Instute çatısı altında  iki yıl doktora eğitimine devam etti. Doktora eğitimi boyunca İngiltere’de Royal College of Music ve Oxford Music Faculty’de caz müziğinin Türk Müziği ile entegrasyonu ve emprovizasyon üzerine araştırmalarda bulundu.