ARMAGGAN Art & Design Gallery’den Solo Sergi

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan ARMAGGAN Art & Design Gallery, 10’uncu Solo Sergi Dizisi’nde Tan Mavitan, Lütfiye Kösten ve Canan Ustaoğlu’nun eserleri ile kapılarını 24 Kasım’da açtı.

ARMAGGAN Art & Design Gallery Solo Sergi Dizisi, Tan Mavitan, Lütfiye Kösten ve Canan Ustaoğlu’nun solo sergileri ile 10’uncu kez sanatseverlerle buluştu. Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin, ilki 2014 yılı Nisan ayında başlayan Kişisel Sergi Dizisi, üçüncü yılını tamamlamaya doğru ilerlerken 10’uncu sergiye ulaştı.

ARMAGGAN Genel Müdürü Ebru Karaçam ev sahipliğinde yapılan davete sanat ve cemiyet dünyasından Jülide Berkman, Ferhan İstanbullu gibi  isimler  katıldı. Sergi küratörü ve galeri yöneticisi Şanel Şan Sevinç sergi konusunda, “Sergi alanında 3 solo sergiye aynı anda ev sahipliği yapıyoruz. Her biri genç usta sayılabilecek sanatçılarımızdan Lütfiye Kösten soyut figüratif alanda üretimlerine devam ederken, Tan Mavitan’ın güçlü kavramsal, protesto ve mizahı aynı potada eriten heykellerine Canan’ın dışavurumcu ve malzemeyi merkeze alan eserleri eşlik ediyor ” dedi.