‘Aşktan Geriye Kalanlar’ı Bu Kez Kaçırmayın!

 

Türkiye’de ilk kez 2010 yılında sergilenen ve büyük beğeni toplayan dünyaca ünlü “Museum of Broken Relationships – Aşktan Geriye Kalanlar Müzesi” kaçıranlar ve yeniden görmek isteyenler için tekrar İstinyePark’ta…

Sevgililer Günü’ne özel olarak 3-19 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek, Hırvat sanatçılar Olinka Vištica ve Dražen Grubišic’in küratörlüklerini yaptıkları sergide, her ülkeden toplanan “aşk hikâyeleri ve yadigarları” sunuluyor. Müze, aşkın bitişine hüzünlü bir şekilde tanık etmek yerine aksine aşka, aşkın masumiyet ve yalınlığına, ümide ve çoğu zaman gülümseten detaylara adanıyor. Hırvatistan’da ilk kez açıldığı 2006 yılından bu yana Singapur’dan San Francisco’ya, Stockholm’den Cape Town’a kadar 28 ülkede 44 şehirde düzenlenen proje, ilk sergisinden bu yana tüm dünyayı dolaşarak gelişen inanılmaz koleksiyonla eski sevgililerden kalan “hikaye ve yadigarları” sergiliyor.

Sergi kapsamında 5 Şubat Pazar günü 17.00’de gerçekleştirilecek olan “Unhappy Hour” konserinde Jehan Barbur, aşkı hissetmek isteyenlerin sesi olacak.

 

Müze, Türkiye’den Bağışları Bekliyor

Müze şimdi İstinyePark’ta, 7 yıl aradan sonra tekrar dünya duygusal tarihinin bir parçası olmak isteyenleri bekliyor. İstinyeParkta sergilenecek olan eserler açıklaması ve ilişkinin hikâyesi ile birlikte anonim olarak sergilenirken, bu objeler hikâyelerine göre seçilerek müzeye kabul ediliyor.

Türkiye’den de bağış yaparak serginin bir parçası olmak isteyenlerin 23 Ocak 2017 tarihine kadar www.asktangeriyekalanlar.com  adresindeki bağış formunu doldurmaları yeterli olacak. Bağışlanan objeler, İstanbul’dan sonra serginin kalıcı koleksiyonu olarak dünyayı dolaşacak.