“ÇOCUKLARA İYİ GELECEK”

çocuklara iyi gelecek sergi resimleri

Koruncuk Vakfı ve Kiehl’s işbirliğiyle, başlatılan ‘Çocuklara İyi Gelecek’ projesi kapsamında, çocuklara iyi  bir gelecek  için önem taşıyan sevgi-barış-çevre-sanat-sağlık-adalet-aile-oyun-yaratıcılık-doğa-özgürlük-iletişim-spor-girişimcilik gibi kavramları ünlü isimler yorumladı. Bu yorumlar ise, graffiti sanatçısı Leo Lunatic’in çizimleri ve renkleri ile  2 Haziran gününden itibaren, projeye ev sahipliği yapan Elgiz Sanat Müzesi’nde duvarlardaki yerini aldı. Fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin Ağgül de kampanyaya katılan ünlü isimleri fotoğraflayarak projeye destek veriyor. Karnaval Radyo ise bu anlamlı projeyi, lansman müziklerini hazırlamasının yanı sıra, sergiyi geniş kitlelere duyurma konusunda çalışıyor.

‘Çocuklara İyi Gelecek’ projesi, Halit Ergenç, Ozan Güven, Melisa Sözen, Mehmet Günsür, Mert Fırat, Mehmet Okur, Serkan Altunorak, Engin Öztürk, Aras Bulut İyinemli, Murat Özyeğin, Merve Gürsel, Aliye Simavi, Banu Çarmıklı, Tansa Mermerci, Pırıl Güleşçi Arıkonmaz, Emek Saran, Jülide Ateş, Yankı Yazgan, Suzan Toplusoy, Dr. Emek Saran, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Levent Erden ve Engin Hepileri gibi değerli isimlerin, ülke genelindeki çocuklara iyi geleceğini düşündükleri konulara dikkat çekmek ve farkındalık sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyor. Koruncuk Vakfı Başkan Yardımcısı Berrin Yoleri, projenin fikir aşamasından hayata geçirilmesine dek her adımını planlayıp, ortaya çıkan eserlerin detayları için de sanatçıyla birebir çalışarak projeye öncülük ediyor..

“Çocuklara İyi Gelecek” proje sergisi, sanatçı Leo Lunatic’in ilk solo sergisi olmasının yanı sıra, Türkiye’de solo bir sanatçı tarafından direkt olarak duvara uygulamalı olarak yapılan ilk graffiti sergisi olma özelliğiyle dikkat çekiyor.