Galeries Lafayette Sanata Kucak Açıyor

Modaya yön verenlerden biri olan Galeries Lafayette, sanat aktiviteleriyle şehrin nabzını tutmaya devam ediyor. İranlı sanatçı Ahad Saadi’nin, kendi buluşu olan “Azarnegari” tekniği ile yarattığı eserler Galeries Lafayette bünyesinde sanat severler ile buluşuyor.

Kariyerine İran’da başlayıp Uluslararası platformda ün kazanan sanatçı Ahad Saadi’nin eserleri Galeries Lafayette bünyesinde sanat severler ve koleksiyonerlerle buluşuyor. Sanat hayatına 1999 yılında başlayan Ahad Saadi tarafından icat edilen “Azarnegari”, kalem ve boya kullanmadan, küçük parçalar halinde kesilen kumaşların birbirinin üzerine yakılarak yapıştırılması ile oluşuyor.

Galeries Lafayette bünyesinde sanatçının; Anahita, Artiman, Aslan, Enekas, Hayat, Karanlıktan Işığın Doğuşu, Morvarid, Navazesh, Negine Mehr,Pardis, Parvaz, Payam, Rahe Sabz, Rooze Khoob, Setare, Sunrise, Takamol, Tarighate Eshgh, Ve Yaşam  isimli eserleri sanat severlerle buluşacak. Ahad Saadi’nin tüm dünyada beğeni toplayan eserleri, Türkiye’de Galeries Lafayette’de sanat severlerle buluşmayı bekliyor…