Ömer Faruk Kılıç’tan “G E N”

 

Son dönemlerde gördüğüm en özgün sergilerden biriyle tanıştırmak istiyorum sizleri! “G E N” ile… Sanat365.com sanatçılarından Ömer Faruk Kılıç son dönem resim ve heykelleri özellikle atık malzemelerle yeni dünyalara açılan bakış açısıyla bu sergide izleyici ile buluşuyor.

Atık malzemeleri yepyeni yorumlarla kurguladığı heykellere imza atan Ömer Faruk Kılıç, üretmenin kendisi için bir tür iyileşme ve meditasyon durumu olduğunu söylüyor. Çalışmalarında kaotik başlangıçlardan yola çıkarak bu karmaşanın içinde sınırsız bir deneyim yaşamanın kendisini en çok heyecanlandıran itici güç olduğunu vurguluyor. Çoğunlukla karışık teknikler kullanmayı seven sanatçı, birbirini tekrar eden geometrik, net, keskin, belirleyici öğeler yerine deneysel, alışagelmedik ve o anın hissiyatı içinde kendiliğinden varolan bir çalışma prensibini benimsemiş durumda. Sanatçının önceki solo sergilerinden de hatırlayacağımız yabancılaşma, kimlik problematiği bağlamında tek başına figürleri görselleştirdiği kompozisyonlar yer alacak.

Kozyatağı Kültür Merkezi A Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşan sergi 20 Aralık’a dek 10:00 – 22:00 saatleri arasında gezilebilir…