Sergi; Heykelin İzinde 8 Kadın

mahall bomonti sanat

 

İzmir’in yeni kültür-sanat merkezi Mahall Bomonti Sanat, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, 8 kadın sanatçının eserlerinden oluşan özel bir sergiye imza attı. Lebriz Art Solutions “Heykelin izinde 8 Kadın” sergisinde çağdaş Türk kadınının 32 eseri sergileniyor…

Mahall Bomonti Sanat, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de çok özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor.  Türkiye’nin önde gelen sekiz kadın heykel sanatçısının eserleri, “Heykelin İzinde 8 Kadın” sergisi ile Mahall Bomonti İzmir’de sanatseverlerle buluşuyor.

İzmirli sanatseverler, Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenecek özel bir kokteylle açılacak sergide, Ayfer Kalsın, Benan Bulut, Pembe Hilal Tüzüner, Şebnem Keçeli, Tina Varon, Yakut Ayverdi, Yasemin Aslan Bakiri ve Yıldız Yılmaz’ın toplam 32 eserini görme fırsatı yakalayacak.

 

Sergi maratonu devam ediyor

“Heykelin İzinde 8 Kadın” sergisi 5 Nisan’a kadar Mahall Bomonti Sanat’ta açık kalacak. Bir sonraki sergide çağdaş Türk resminin önde gelen isimlerinden Ertuğrul Ateş’in eserleri 7 Nisan – 10 Mayıs tarihleri arasında İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Mahall Bomonti İzmir, bu sezon sergi maratonuna Devrim Erbil eserleri ile veda edecek. 12 Mayıs’ta açılacak sergide sanatında altmış yılı geride bırakan usta sanatçı Devrim Erbil eserleri 9 Haziran’a kadar misafirlerini ağırlayacak.