‘Design Week Turkey’ Dünyaca Ünlü Tasarımcıları Ağırlamaya Hazırlanıyor

 

Tasarım dünyası, 19-23 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul’da ilk kez düzenlenecek olan Türkiye Tasarım Haftası’nda/Design Week Turkey’de bir araya gelecek. Lütfi Kırdar Kongre Merkezi ve Sergi Sarayı’nda T.C. Ekonomi Bakanlığı ve TİM işbirliğinde gerçekleşecek Türkiye Tasarım Haftası/Design Week Turkey endüstriyel tasarım, moda ve görsel iletişim tasarımında dünyanın önde gelen isimlerine ev sahipliği yapacak. Etkinlik boyunca uluslararası ve Türk sergiler, globalde yükselen Türkler, tasarımla fark yaratan ürünler, bu yıl beşincisi düzenlenen Design Turkey Ödülleri ve sergisi, İhracatçı birliklerinin yarışmalarının finalist sergileri, tasarım ofisleri, tasarım okulları ve tasarıma dair daha pek çok öğe ziyaretçilerle buluşacak. Hussein Chalayan, Atıl Kutoğlu, Michael Young, Minna Parikka, Ayşe & Ece Ege ve daha pek çok önemli isim etkinlik kapsamında İstanbullularla buluşacak… 

Dünyanın dört bir yanından tasarımcılar ve sergiler İstanbul’a gelecek

IKEA’nın 2017 yaz sezonunda satışa çıkacak özel limited print serisi için desen tasarımı yapan Pınar&Viola markasının kurucularından Pınar Demirdağ, Türkiye Tasarım Haftası’nda moda tasarımında grafiğin yansımaları adlı konuşmasıyla ziyaretçilerle buluşacak. Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en büyük tasarım festivali olan Beirut Design Week’ten özel bir ürün seçkisi de Türkiye Tasarım Haftası’nda ziyaretçilerle buluşacak.

Konferans için İstanbul’a gelecek önemli isimlerden biri de Michael Young. İç mimariden teknolojiye farklı alanlarda tasarımlar yapan Young, son 20 yılda tasarım dünyasının önde gelen isimlerinden biri oldu. Konferans konuşmacıları arasında Türk tasarım dünyasından da pek çok önemli yerli ve yabancı isim bulunuyor. Bu isimler arasında dünyaca ünlü moda tasarımcıları Hussein Chalayan, Atıl Kutoğlu, Dice Kayek’in yaratıcıları Ayşe ve Ece Ege, Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı, moda tasarımcısı Mehtap Elaidi, moda tasarımcısı Zeynep Tosun, moda tasarımcısı Aslı Filinta, ezra + tuba markasının yaratıcılarından Ezra Çetin, Endüstri Ürünleri Tasarımcıları Meslek Kuruluşu Başkanı Sertaç Ersayın, Arman Tasarım Kurucusu, Tasarımcı Murat Armağan, Orhan Irmak Tasarım kurucusu, tasarım direktörü Orhan Irmak, endüstri ürünleri tasarımcısı Gökhan Akış, Howl Design Studio, tasarım yöneticisi Bilgi Karan, Haliç Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı, yazar, tasarımcı Önder Küçükerman, moda tasarımcısı Gül Ağış gibi isimler var.

 

Ajandanıza not edin…

Türkiye Tasarım Haftası; tasarımı sanayi, endüstri ve ihracatla buluşturmayı hedefliyor. Ülke genelinde yaratıcılığı teşvik etmeyi, düşünsel ve kültürel bir neslin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlayan etkinlik, tasarım, hayal gücü ve yaratıcılıkla beslenen tüm meslek ve endüstrileri destekliyor.