Azizname 22 Yıl Aradan Sonra Yeniden Sahnede

Aziz Nesin’in öykülerinden derlenerek Yücel Erten rejisinde sahneye konulan efsane oyun ‘Azizname’ prömiyerini İstanbul’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Sahnesi’nin yapımcılığında sahnelenen oyunun prömiyerine yoğun bir katılım oldu. Geceye Mustafa Erdoğan, Serdar Akar, Volkan Severcan, Orhan Alkaya, Deniz Gürzumar ve sevgilisi Zeynep Anacan, Şebnem Gürsoy ve oğlu Efe Erkekli, Burak Sevinç, Aytek Şayan, Baran Can Eraslan, Hakan Altınel, Damla Cercişoğlu, Akın Dirgen, Umut Demirdelen ve Mauro Martino gibi ünlüler katıldı. Edebiyat dünyasının tanınmış isimlerinden oyun yazarı Tuncer Cücenoğlu da oyunu izleyemeye gelenler arasındaydı. Yücel Erten’in çok konuşulan rejisini görmek isteyen tiyatro severler Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’ne akın ederek salonu hınca hınç doldurdu.

Yeni sanatçı kadrosu ile Azizname seyirciden tam not aldı

Oyuncu kadrosu tamamen yenilenen Azizname’nin prömiyerinde Emre Altuğ, Bülent Çolak, Zühtü Erkan, Pınar Gülkapan, Hande Kaptan, Berk Sezenler, Burak Şentürk ve Fatih Topçuoğlu yer alırken piyanonun başında İklim Tamkan vardı. Gala gecesinin heyecanı ile sahnede olan sanatçılar, performansları ile seyirciden tam not aldı. Gecenin sonunda alkışa boğulan oyun, sezonun en iddialı oyunlarından biri olacağının işaretini verdi.