Çehov’un Karakterleri Tiyatro Pera ile Enka Sahnesine Misafir Oluyor

 

Tiyatro Pera 5 Nisan Çarşamba akşamı ENKA Kültür Sanat sahnesine konuk oluyor. “Vanya, Sonya, Maşa ve Spike” adlı oyun ile finalini yapacak olan ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, yeni sezona hazırlanmak üzere etkinliklerine yaza kadar ara veriyor…

ENKA Kültür Sanat İbrahim Betil Oditoryumu’nda 5 Nisan Çarşamba akşamı sahnelenecek “Vanya, Sonya, Maşa ve Spike”  Tiyatro Pera’nın muhteşem yorumuyla ENKA seyircisiyle buluşuyor. İsimlerini Çehov’un hikayelerinden alan Vanya, Sonya ve Maşa adlı üç kardeşin, yılların birikimiyle parodik yüzleşmeler yaşadığı oyun, manidar mesajlar taşıyor. Ağabey Vanya ve evlatlık kardeşi Sonya’nın yaşamı tam anlamıyla es geçmiş tutumlarına karşın; hayallerinin peşinden giden ve ünlü bir oyuncu olan kardeş Maşa’yla çakışan hayatlarını konu alan oyun, başarılı oyunculuklarla sahneye taşınıyor.  Performansı ile 2017 Tiyatro Eleştirmenleri Ödülleri’nde Yılın Kadın Oyuncusu Ödülü’ne layık görülen Tilbe Saran’a oyunda Şerif Erol, Nesrin Kazankaya, Doğan Akdoğan, Başak Meşe ve Gamze İpek eşlik ediyor.

Bu özel etkinliğin ardından ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, yeni sezona hazırlanmak üzere yaza kadar ara verecek. Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat dallarını seyircisiyle bir araya getiren ENKA Kültür Sanat, Haziran ayında başlayacak açık hava buluşmalarında seyircisini yeniden selamlayacak.