Filmekimi Biletleri Satışa Çıkıyor!

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 29 Eylül-8 Ekim arasında gerçekleştirilecek olan Fimekimi, bu yıl da yedi farklı şehirde sinemaseverlerle buluşacak 16. Filmekimi biletleri ise 23 Eylül Cumartesi günü satışa çıkıyor…

Ekim ayının gözdesi Filmekimi, her yıl olduğu gibi, dünya festivallerinde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmiş ve merakla beklenen yeni yapımları içeren programıyla Ekim ayının en çok konuşulan sinema etkinliği olmaya hazırlanıyor.
29 Eylül-8 Ekim tarihlerinde İstanbul’da 10 gün sürecek bir maratonla birlikte İstanbul dışında da Ekim ayı boyunca gösterimlerine devam edecek. İstanbul dışı gösterimlerine 2011’de başlayan Filmekimi, Türkiye’nin farklı şehirlerindeki sinemaseverlere yılın en iyi ve en güncel filmlerini sunmaya devam edecek. Filmekimi, bu yıl Edirne, Eskişehir, Ankara, Diyarbakır, İzmir ve ilk kez Bodrum’a uğrayacak.

“filmekimdebaşlar” sloganıyla Filmekimi her yerde

Filmekimi bu yıl 51 filmlik zengin programının yanı sıra, afişleriyle de dikkat çekiyor. TBWA tarafından hazırlanan kampanya ve afişlerde bu yıl “Film Ekimde başlar” temasıyla ekim ayı ve sinema ilişkisini eğlenceli bir dille anlatıyor.

Filmekimi bu yıl yedi farklı şehirde 10 salonda sinemaseverlerle buluşuyor

İstanbul dışı gösterimlerine 2011’de başlayan Filmekimi, bu yıl da Türkiye’nin farklı kentlerindeki sinemaseverlere yılın en iyi ve en güncel filmlerini sunmaya devam edecek. İstanbul’un ardından bu yıl 27-29 Ekim tarihlerinde ilk kez Bodrum’a da uğrayacak olan Filmekimi gösterimleri 6-8 Ekim’de Edirne, 13-15 Ekim’de Eskişehir, 13-17 Ekim’de Ankara, 20-22 Ekim’de Diyarbakır ve 20-24 Ekim’de İzmir olmak üzere 7 farklı şehirde gerçekleştirilecek.

Sinemaseverlerin her yıl merakla beklediği Filmekimi’nin biletleri İstanbul’da, 23 Eylül Cumartesi satışa sunulacak. Diğer şehirlerde bilet satışları ise 23 Eylül’den itibaren başlıyor. Filmekimi biletleri tüm satış kanallarında hizmet bedeli eklenmeden satışa sunulacak.