Serra Yılmaz’a Büyük Alkış Lütfen!!!

Oyuncu ve çevirmen Serra Yılmaz, Elif Şafak’ın Baba ve Piç romanından uyarlanan “La Bastarda Di İstanbul (İstanbul’un Piçi)” oyunu ile İtalya’nın en önemli ve prestijli tiyatro ödüllerinden biri olan Persofone Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

Yaşamını İtalya- Türkiye hattında yoğun bir trafik eşliğinde sürdüren ve son dönemde Türk kamuoyunda yaratılan yanlış algılarla biraz da zorunlu olarak sanat rotasını İtalya’ya çeviren oyuncu Serra Yılmaz İtalya’nın en saygın tiyatro ödüllerinden biri olan Persofone Ödülleri’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

Roma’da yapılan ödül törenine katılan Serra Yılmaz ödülünü alırken “Yabancı yazar kavramına karşıyım, tiyatro için yazan tüm dünya için yazıyor. Kültüre her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bu merhameti yitirmiş dünyada bir tek kültür bizi kurtarabilir” açıklamasıyla büyük alkış aldı. Yarışmada ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında Yılmaz dışında İtalya’nın ünlü oyuncuları Sabrina Impacciatore ve Giulia Michelini de aday gösterilmişti. Değerli kadın oyuncumuzu ayakta alkışlıyoruz!…