Bebekler Doğal Bakım ile Tanışıyor!

Türkiye’yi doğal ürünlerle buluşturan özel isimlerden biri olan INCIA,  sabun, kişisel bakım ve ev temizlik ürünlerinin yanı sıra yeni ürün grubu anne bebek ürünlerini W İstanbul’da düzenlediği özel bir lansmanla tanıttı. Birbirinden özel ürünler, basından ve katılımcı annelerden tam not aldı…

INCIA dünyasında yer alan tüm ürünler, BioArge Laboratuvarları’nda test edilerek, doğallığı onaylanan birbirinden değerli yağlar, bitki özleri ve çeşitli hammaddelerden hazırlanıyor. Yüzde 100 doğal, katkısız ve flora dostu olan bu ürünler, ciltte yer alan yararlı bakterilere zarar vermiyor ve cildin doğal dengesini koruyarak çevresel şartların sebep olabileceği olumsuzluklara karşı koruma sağlıyor.

Evde Üretimin Bir Adım Ötesi

Anne bebek bakım serisinin tanıtıldığı toplantıda Glohe Grup’un kuruluş hikayesini anlatan Glohe Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Şahin, “Torunumun alerjisi nedeniyle yıllarca doğal şampuan aradım ve ne yazık ki %100 doğal ürünü hiç bulamadım. Bu nedenle kendim üretmeye karar verdim. Üç yıl süren AR-GE çalışmaları sonunda tamamen doğal ürüne ulaştık. Glohe Grup’u kurduk ve INCIA markasını sizi ve doğayı korumak için ortaya çıkardık.” dedi.

“Hepimiz Doğaya Dönüyoruz”

Düzenlenen toplantıda insanların 200 bin yıldır doğadan geldiğini, doğada yaşayıp, doğaya döndüğünü belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan Mamur ise “Yaşamımızı destekleyen bitkiler ve hayvanlar da doğadan gelip doğaya dönüyor. Milyonlarca yıl tüm canlılar, bütünün içinde birbirinin var olması için kendi görevini yerine getirmiş. Oysa son 200 yıldır sanayileşme ve şehirleşmenin uzantısında bu bütüne dahil olmayan, insan yapımı bazı maddeler üretilmiş ve sağlık ürünlerinde bile yer alması tezatlık oluşturmuştur. Doktor yemininde bulunan ilk kural olan ‘Primum non nocere’ yani ‘Öncelikle zarar verme’ bu şekilde bazen sarsılıyor. Bu nedenle tamamen doğadan gelen sağlık ürünleri, milyonlarca yıldır bütünsel döngünün devamına elbette katkı sağlayacak. En önemlisi de biz insanlar ve çevre için tasarlanmış yaşamı destekleyecek. İnsanın en hassas dönemi olan bebeklik çağında ise cilde sürülen ürünler hassasiyetle seçilmeli. Ürünlerin temelindeki maddeler ne kadar çok doğadan gelen madde, ne kadar az suni madde içerirse o kadar isabetli olacaktır. Erişkinler olarak yeni nesilleri koruma görevi bize verilmiştir, bu nedenle bu sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Tüm bebekler bizimdir” dedi.

Bebeğiniz için %100 Doğal Bakım

Her anne, bebeğinin cilt bakımı için en sağlıklı, en doğal, en güvenilir ürünü kullanmak ister. INCIA anne bebek bakım serisi, bebeğine ve kendine özen gösteren, doğallıktan vazgeçmeyen anneler için üretildi. Seride altı ürün yer alıyor: Omega-3-6 ve Omega-7 bakımından zengin olan Atopik Jel Krem, Pişik Önleyici Jel Krem, Bebek Yağı, Bebek Yağı Jeli, Göğüs Ucu Jel Krem ve annelere özel Karın Çatlak Jel Kremi. Seride yer alan ürünlerde çinko oksit, lanolin, kortizon, parfüm, sentetik yağ, silikon, paraben, gluten, sentetik emülgatör, katkı maddeleri, BHT, BTA, likit parafin ya da diğer sentetik koruyucular ve boya yer almıyor. Bu sayede INCIA, %100 doğal, sağlıklı ve güvenilir bir cilt bakımı sunuyor.