Çocuklara İlham Verecek Bir Konser

Sanatın daimi destekçilerinden ENKA Kültür Sanat, 19 Kasım’da düzenleyeceği Neşeli Pazarlar etkinliğinde, kadrosunun tamamı çocuklardan oluşan ‘Barış İçin Müzik Orkestrası’nı ağırlayacak. Küçüklerin içindeki yaratıcılık hevesini uyandıracak etkinliği tüm çocuklar ücretsiz olarak izleyebilecek.

29. yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları’nın en keyifli etkinliklerinden “Neşeli Pazarlar”, bir kez daha Barış İçin Müzik Orkestrası’nın muhteşem performansına ev sahipliği yapacak. 19 Kasım Pazar günü 11.30’da ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek konserde orkestraya, çocuklardan oluşan 67 kişilik koro da eşlik edecek. Geleceğin müzisyenleri ile geleceğin seyircisini buluşturacak konseri, 5-16 yaş aralığındaki tüm çocuklar ücretsiz olarak izleyebilecek.

El Sistema ve Sistema Europe programlarının Türkiye yürütücüsü olarak, karşılık beklemeden yüzlerce imkanı sınırlı çocuğa evrensel ve çok sesli müzik eğitimi veren Barış İçin Müzik’in yetenekli orkestrası, seyircisine ilham verecek bir performansı sahneye taşıyacak. Flüt, trompet, keman, viyolonsel gibi ustalık gerektiren enstrümanlarla becerilerini konuşturan çocuklar, klasik müziğin sevilen eserlerini seslendirecek. Ailelerin, çocuklarıyla keyifli bir Pazar geçirmesine imkan sunacak konser, aynı zamanda küçüklerin içindeki yaratıcılık hevesini uyandıracak.