Fenomen Oyuncak Tsum Tsum Türkiye’de

 

Ünlü Disney, Lucas ve Marvel karakterlerinin özel formdaki koleksiyon figürlerden oluşan Tsum Tsum Adel Kalemcilik güvencesi ile Türkiye’de tutkunları ile buluşuyor. Dünyada fenomen haline gelmiş seri çocuklardan yetişkinlere herkesin takibinde…

2013 yılında ilk kez Japonya’da satışa sunulan, adını Japonca üst üste yığmak anlamındaki tsumi kelimesinden alan Tsum Tsum oyuncakları, Disney, Lucas ve Marvel’in efsanevi karakterlerini yepyeni ve eğlenceli formlarla sunuyor.

Mickey’den Cinderella’ya, Spiderman’dan Captain America’ya üç farklı boydaki koleksiyon figürlerinden oluşan seri, tekli sürpriz paket, üçlü paket ve dokuzlu paket şeklinde satışa sunuluyor. Tsum Tsum tutkunu minikler yirmi beş farklı karakterden oluşan serinin figürlerini toplayarak koleksiyonunu tamamlayabiliyor. Çocuklar arasında bir tutkuya dönüşen koleksiyon figürleri özel yapıdaki Mickey taşıma çantası ile kolaylıkla muhafaza edilebiliyor.

Hızla tüm dünyaya yayılarak bir fenomen halini almış Tsum Tsum oyuncakları yılda yaklaşık 2 milyon adet satılıyor. 3-9 yaş grubu çocuklar için tasarlanan serinin renkli dünyası genç ve yetişkinler de içine çekiyor.