Kanserli Çocuklara Umut Olalım!

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), tedavi gören kanserli çocuklara manevi destek sağlamak için Adore Oyuncak ile yeni bir projede işbirliği yapıyor. “Adore Oyuncak ile Umut Ol” adlı sosyal sorumluluk projesiyle, tedavi gören çocuklara oyuncak bağışı yapılması ve çocuk kanserleri hakkında farkındalık yaratılması hedefleniyor. Dileyen herkesin twitter üzerinden #AdoreOyuncakileUmutOl hashtag’iyle katılım sağlayabileceği proje, 1 Ekim 2016 tarihinde başlayacak ve 1 Kasım 2016’ya kadar devam edecek.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 5.000 çocuğa kanser teşhisi konuluyor. Ancak erken teşhis ve doğru tedaviyle iyileşme oranı % 80’lere kadar çıkabiliyor. Çocuk yaşta yakalanılan kanserlere dikkat çekmek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamlarını sağlamak için 16 yıldır faaliyetlerini sürdüren KAÇUV, Adore Oyuncak ile kanser tedavisi gören çocuklara umut olabilmek için işbirliği yapıyor. “Adore Oyuncak ile Umut Ol” adlı sosyal sorumluluk projesi, oyuncak bağışı ile tedavi gören çocukların hayatlarını renklendiriyor. Proje kapsamında Adore Oyuncak’ın yapacağı oyuncak bağışının ardından #AdoreOyuncakileUmutOl hashtag’iyle paylaşım yapan herkes bu bağışa katkıda bulunabiliyor ve kanserli çocuklara neşe kaynağı olabiliyor.

Kampanyaya nasıl katılabilirsiniz?

Twitter üzerinden gerçekleştirilecek projeye 1 Ekim – 1 Kasım 2016 tarihleri arasında #AdoreOyuncakileUmutOl hashtag’iyle paylaşım yapılarak katılım sağlanabiliyor. Atılacak her tweet ile adoreoyuncakileumutol.com sayfasında ulaşılması hedeflenen 10.000 tweet sayacından geri sayım yapılacak. Her 1000 tweet’te Adore Oyuncak bağış yapacak ve daha fazla oyuncak tedavi gören çocuklar ile buluşacak. Adore Oyuncak ve KAÇUV bu sayede kanser hakkında farkındalık yaratılmasını ve tedavi gören çocuklara manevi destek olunmasını amaçlıyor. “Adore Oyuncak ile Umut Ol” projesi sayesinde, KAÇUV’un aile evleri ve hastane odalarına da yeni oyuncak gönderimi yapılacak.

Kampanya hakkında detaylı bilgi için: www.adoreoyuncakileumutol.com