Mavisel Yener’in Masalsı Kaleminden Sanata İlk Adım Dizisi!

2018 Hans Christian Andersen Ödülü Türkiye adayı Mavisel Yener’den, çocukları sanatın farklı disiplinleriyle tanıştıran yepyeni bir dizi: Sanata İlk Adım Dizisi. Samimi, akıcı ve masalsı diliyle çok sevilen, bol ödüllü Mavisel Yener’in Şiir Sevenler Parmak Kaldırsın, Kedi Sevenler Buraya Toplansın ve Oyun Sevenler Şapka Taksın kitapları, 13 Ekim’de hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

Mavisel Yener, Şiir Sevenler Parmak Kaldırsın’da edebiyatın ve şiirin doyumsuz tadını; Kedi Sevenler Buraya Toplansın’da plastik sanatların ölümsüzlüğünü; Oyun Sevenler Şapka Taksın’da ise sahne sanatlarının vazgeçilmezliğini masalsı bir dille anlatıyor. Üç kitaptan oluşan dizinin birbirinden güzel resimleri ise Esra Uygun’un imzasını taşıyor. Okurunu sanatla buluşturup eleştirel ve yaratıcı düşünceyi destekleyen, sürükleyici, eğlenceli diliyle Sanata İlk Adım Dizisi, 6 yaş üstü tüm okurlara hitap ediyor.

Şiir Sevenler Parmak Kaldırsın

Şiir yazan serçe şiirini okuyacak birini arar. Kimsenin durup onu dinlemeye vakti yoktur. Derken serçe yolda bir çocuğa rastlar.

Kedi Sevenler Buraya Toplansın

Bir kedisi olsun isteyen Pamuk evdekiler ona bir kedi almayınca onlara küser. Sanatçılarla dolu ailesinin hazırladığı sürprizden haberi yoktur. Hediyelerini alınca dünyalar onun olur.

Oyun Sevenler Şapka Taksın

Şapka dükkânında raflarda sahibini bekleyen kırmızı bir şapka vardır. Kimse onu alıp denemiyor diye biraz üzülür. Günlerden bir gün dükkâna giren bir çocuğun gözü kırmızı şapkaya takılınca işler değişir.

Mavisel Yener imzalı Şiir Sevenler Parmak Kaldırsın, Kedi Sevenler Buraya Toplansın ve Oyun Sevenler Şapka Taksın kitapları,  hep kitap logosuyla raflarda.