Bu Mumlar Doğadan İlhan Alıyor

 

“Doğa! Kusursuzlukla en basit maddeden son derece farklı şeyler yaratıyor, yarattığı her bir parçanın kendine has özellikleri, her bir durumun ayrı açıklaması var ama sonuçta hepsi birlikte bir bütünü oluşturuyorlar” diyor Goethe! “Candela” mumlarının yaratıcısı Hande Yazgan’ın çıkış noktası ise işte bu bütünlük…

Sinema-tv ve turizm okuduktan, A.B.D. ve Türkiye’deki 11 yıllık  medikal direktörlük kariyerinin ardından mum ışığının hipnoz etkisiyle hayatındaki en güzel dönemi mumlar ile keşfeden Hande Yazgan, İstanbul Kuzguncuk ve Bodrum’daki atölyesinde her birini sadece kendine yapıyormuş gibi özenle mumlar üretiyor.

Yüksek enerjisiyle yaptığı mumların, insanların hayatlarındaki mutluluklarını, hüzünlerini, heyecanlarını aydınlatmasını amaçlayan Yazgan, “Bitkilerin özleriyle üretilen Candela losyon mumlarının en büyük özelliğinin dekoratif görünüşleri ve etkili kokularının yanısıra mumların el ve vücut nemlendiricisi olmaları” olduğunu dile getiriyor.

Doğanın içindeki aromaterapi kokuları, yanarken çıtırdayan ahşap fitili ve kurşun içermeyen pamuk fitili seçenekleriyle losyon mumlarının her aşaması el yapımı… Mumun konduğu keselerden döküldüğü kaplara kadar üretiminde her ayrıntının titizlikle düşünüldüğü losyon mumlarının her biri size özel!

Türkiye’de ilk kez bitkisel yağlardan yapılan ve sürülebilen mumlar üreten Hande Yazgan, yılın sonuna doğru Bodrum’a yakın olan köy arazilerine atölyelerini taşımaya hazırlanıyor. Bu sayede yeni yılla birlikte hem losyon mumlara şifa olacak bitkilerin yağlarını üretip hem de sosyal sorumluluk projesiyle köydeki kadınları işgücü sahibi yapacak. Alkışlıyoruz…