Dove Gerçek Güzellik Yemini!

Dove, kuruluşunun 60’ıncı yılında, Gerçek Güzellik konusundaki kararlılığını, 3 ilkeden oluşan “Dove Gerçek Güzellik Yemini” ile bir kez daha yineliyor.

1957 yılından beri kadınların kendilerine bakımlarını önemsieyen ve onları gerçek güzelliklerini keşfetmeye çağıran marka; bugün, 60 yıl sonra misyonunu bir adım öteye taşıyarak, güzellik potansiyellerini fark etmeleri yönünde kadınlara destek oluyor ve güzelliğin bir kaygı değil, bir özgüven kaynağı olduğu yeni bir dünya yaratıyor.

İşte Dove Gerçek Güzellik Yemini

Modeller yerine her zaman gerçek kadınlar ile çalışıyoruz

Modeller, güzellik konusunda çok sınırlı bir bakış açısını temsil ediyor. Dove olarak biz, güzellliğin herkesin hakkı olduğuna inanıyoruz. Tam da bu nedenle, farklı yaş, beden ölçüleri, etnik köken, saç rengi, tip veya stile sahip gerçek kadınları ön plana çıkarıyoruz.

  • Kampanyalarımızda hiç model kullanmıyoruz.
  • Gerçek isimlerini paylaştığımız gerçek kadınlar ile çalışıyoruz.
  • Kampanyalarımızda toplumların çeşitliliğini yansıtıyoruz.

Kadınları gerçek hayatlarında oldukları gibi yansıtıyoruz.

Hiçbir zaman, photoshop ve filtre araçları ile manipüle edilmiş, ulaşılamaz hale getirilmiş “kusursuz” güzellik imajları sunmuyoruz.

  • Kadın imajlarında hiçbir dijital oynama yapmıyoruz.
  • Kullandığımız imajlarda “gerçek” kadınların onayını almadan ilerlemiyoruz.

Bedenlerine ve kendilerine güvenmeleri, özgüvenli olmaları konusunda genç kızlara destek oluyoruz.

Dünya genelinde 10 kızdan 8’i, dış görünüşlerinden memnun olmadıklarında kendileri için önemli olan aktivitelere katılmıyor. Dove olarak misyonumuz, dış görünüşleri ile barışık bir neslin yetişmesini sağlamak. Bu nedenle gençlere, sahip oldukları potansiyeli fark etmeleri ve özgüvenlerini artırmaları için destek oluyoruz. 10 yılı aşkın süredir “Dove Özgüven Projesi” ile 20 milyonun üzerinde gence, bedenlerine ve kendilerine güvenmeleri yani özgüven inşa etmeleri için eğitimler verdik ve bu konuya dünyada da liderlik ediyoruz. Akademik olarak onaylanmış verilere dayanan eğitim içerikleri geliştirmek üzere, beden algısı konusunda dünyanın en bilinen uzmanları ve önde gelen üniversiteleri ile çalışıyoruz.

  • 2020 yılına kadar, bedenlerine ve kendilerine güvenmeleri yani özgüven inşa etmeleri için dünya genelinde 20 milyon genci daha eğitimlerimiz ile buluşturacağız. (Türkiye’deki çalışmalarımız için ekli “Dove Özgüven Projesi” bölümüne bakabilirsiniz.)