Güzelliğiniz İçin 10 Dakika!

Güzellik görece, bunu biliyoruz. Ama biz kadınların güzel olma çabası baki… Kimimiz güzelleşmek için saatler harcıyor, kimimiz son dakika golleriyle can yakıyor. Zamanı olanlar gidin ve güzelleşmek için elinizden ne geliyorsa yapmaya devam edin. Modern çağın zaman fakirleri, sizi bu satırları okumaya davet ediyoruz…

Diyelim ki acilen güzel olmak durumundasınız, nasıl oluyorsa… Vaktiniz kısıtlı, imkanlarınız da. İhtiyacınız olan ise birkaç küçük güzellik tüyosu. Sadece 10 dakika ayırın, gerisini doğaya bırakın…

Yüzünüzü nemlendirin: Yüzünüzü nemlendirmek için sadece su kullanmayın. Yüzünüzü ıslattığınızda su cildiniz üzerinde buharlaşarak kuruluğa sebep olur. Nemlendirici kullanmayı unutmayın.

Aydınlanın: Aydınlatıcı serumlar adeta çağımızın mucizesi. Yanaklarınız ya da kaşlarınızın üzeri gibi aydınlatmak istediğiniz noktalara cilt tipinize uygun bir serum uygulayın Etkisinin ne kadar hızlı olduğuna şaşıracaksınız.

Rujunuzu sağlama alın: Doğal ve kalıcı dudak makyajının güzelliğin anahtarı olduğunu unutmayın. Önce dudaklarınıza bir miktar nemlendirici sürün. Ardından dudak kalemiyle çerçeveleyin ve içini doldurun. İşte size doğal ve çarpıcı dudaklar…

Göz kaleminizi doğru kullanın: Doğru bir göz kalemi uygulaması görünümünüzü hatta ifadenizi değiştirebilir. Gözlerinizin şekli kalemi nasıl çektiğinizle doğru orantılı olarak değişebilir. Göz kalemini göz altlarınızın içine sadece yarısına kadar çektiğinizde daha belirgin bakışlar elde edersiniz. Tam çektiğinizde ise gözleriniz daha küçük görünecektir.

Kirpiklere dikkat: En iyi maskarayı da kullansanız, en iyi kaş kalemini de çekseniz kirpikleriniz düz ve cansızsa güzelliğiniz eksik kalacaktır. Acilen bir kirpik kıvırıcısı edinin. Uyguladıkçça alışacaksınız. Ve kirpik diplerinize suya dayanıklı maskara sürün. Gün boyu bu kıvrımı koruyacaklarını göreceksiniz.

Saçlarınızı doğaya emanet edin: Makyajınız tamam. Peki ya saçlarınız? Güzel görünmenin olmazsa olmazı güzel saçlar. Yıkayın, durulayın ve bırakın gerisini doğa tamamlasın. Asla fön makinesi kullanıp güzelim saçlarınızı elektrik şokuna maruz bırakmayın.