MAKYAJA HAYIR???

makyajsız alicia keys

Alicia Keys cesur bir kadın. Dünyaca ünlü R&B ve soul şarkıcısı “Makyaja Hayır!” adını verdiği hareketiyle dünya çapında bir güzellik devrimi yapmaya hazırlanıyor adeta…

35 yaşındaki şarkıcı yeni şarkısı “In Common”ın fotoğraf çekimlerinde makyajsız olarak objektiflerin karşısına geçmesinin ardından #NoMakeup (Makyaja Hayır) adını verdiği devrimi başlattı ve Vanity Fair, Fault gibi dergilere de makyajsız olarak poz verdi. Bir kadının değerinin yüzündeki makyajla ölçülemeyeceğini söyleyen Keys, LennyLetter.com sitesine yazdığı “Ortaya Çıkma Zamanı” başlıklı mektupla bu cesur kararını duyurdu.

Alicia Keys, Hollywood’da devrim yapmasını hedeflediği ‘Makyaja Hayır’ hareketiyle doğal saçlara, doğal yüze, doğal cilde ve doğal güzelliğe dönüş çağrısı yapıyor. ‘Kendimi hiç bu kadar özgür, güçlü ve güzel hissetmemiştim’ diyen Keys’in başlattığı hareketle pek çok ünlü isim de sosyal medya hesabında makyajsız fotoğraflarını paylaştı. “Artık makyaj yapmayacağım” diyen Keys, kendini makyajsız daha iyi hissettiğini açıkladı ve bir kadının değerinin yüzündeki makyajla ölçülmeyeceğini söyledi. 35 yaşındaki şarkıcı, bundan sonra makyaj yapmayacağını ve bu kararı verdikten sonra kendini daha güzel hissettiğini de sözlerine ekledi. “Umuyorum ki bu bir devrim olsun. Artık cildimi saklamak istemiyorum. Ne yüzümü, ne zihnimi, ne düşüncelerimi, ne hayallerimi, ne yaşadığım zorlukları, ne de duygusallığımı… Hiçbir şeyi!”