ÖDÜLLÜ CİLT BAKIMI

esstanbul

Yaz tatili öncesi şöyle güzel bir cilt bakımı yaptırmak istedim. Sürekli yaptırdığım yere gitmek yerine; farklı bir yerde, farklı bir deneyim yaşamak istiyordum.  Adını şu ara çok sık duyduğum ve internette sürekli karşıma çıkan Esstanbul Güzellik Merkezi’nin web sitesine baktığımda ” Hydrafacial” adında  yüzyılın teknolojisi diye nitelendirilen bir yöntemi okudum. Dikkatimi çekti, hemen aradım. Ama 10 gün sonraya randevu alabildim. Demek ki ben bayağı geç kalmışım bu yöntemi deneyimlemek için. Dünyada tek FDA onaylı cilt bakım cihazı, Avrupa ve Amerika’da 1996 yılından beri her sene “cilt yenilemede en iyi cihaz” ödülü alıyormuş. Bu da demek oluyor ki; daha iyisi hala çıkmamış J

10 günün sonunda Bağdat Caddesi’ndeki Esstanbul’a girdiğimde güzellik merkezinden çok klinik havasında bir yerle karşılaştım. Çok minnoş bir ekip ve bir o kadar minnoş yöneticileri karşıladı beni J  Bakım odasına girdiğimde, klinik yöneticilerinden Biyolog / Kozmetolog Pervin Bulgak, farklı aletlerle cildime bakıp, ne tarz bir bakıma ihtiyacım olduğuna karar verdi. Hydrafacial diye gitmiştim ama cildimin hassasiyetine göre başka bakımlar da yapıldığını söyledi. Neyse ki Hydrafacial için cildimi uygun buldu.

Yumuşacık elli, kızıl saçlı, tatlı bir uzman,  ucunda mavi süpürge başı gibi bir şey olan aleti eline alarak,  hem yaptığı işlem hakkında bilgi verdi, hem de yumuşak yumuşak cildime bakım yaptı. Yaklaşık  40 dakika kadar sürdü.  İşlem bittiğinde, cildimi taze hissetmemin dışında tam olarak verdiği hissi şöyle tarif edebilirim. Sanki yüzümün üst tabakası çıkmış, hücrelerime temiz hava üfleniyor. O kadar kadifemsi ki, ellemeye kıyamıyorum.

Cildimde çok geniş alana yayılmış lekeler olduğu için, bakım sonrası lekelerim daha da belirginleşti. Buna rağmen yaklaşık  5 gün boyunca cildimin parladığını, etrafımdan sıkça duydum.  Ortalama 4 seans sonunda lekelerimde hafifleme olacağını belirttiler. Benim lekelerim çok derin olduğu için geçmesin beklemiyorum zaten.

Bakım sonrası bana verdikleri bilgi; “1 gün boyunca yıkamayın ve güneşe çıkmayın.  2 gün içinde yanakların alt tarafında kuruma olabilir, endişe etmeyin”  oldu. Bu arada Hydrafacial bakımının yapıldığı kendi özel ürünleri var. Etkisini uzatmak için, kullanıcı ürünleri de mevcut. Cildime uygun olan Hydrafacial MD Antiox – 6 ve UV Smart Daily  Sunscreen SPF 40 güneş koruyucu aldım.

Hydrafacial MD Antiox -6; Hyaluronic asit içeren, su bazlı antioxidan bir serum. 2013 yılında Fransız LNE & Spa tarafından en iyi ürün seçilmiş.  Jel yapısı ve kilitli pompası ile son derece pratik bir kullanım sağlıyor. Ürün hava almadığı için uzun süre bozulmadan kalabiliyor.  Sabah – akşam kullanıma uygun, ama ben sadece akşamları sürüyorum. Sanırım bana 4-5 ay yetecek. Tek doz ile tüm cildime kolayca yayılıp, emilebiliyor.  Cildin alt tabakasına işlediği için cilt yüzeyinde nemli bir his bırakmıyor. Hatta ilk iki sürüşümde cildimi kuruttuğunu bile düşündüm. Ama 3. gün sabahı itibariyle, aslında derin bir nemlendirme sağladığını gördüm.  Su bazlı olması nedeniyle yağlandırmadan, derin nemlendirme yaptığını gün geçtikçe daha fazla anladım.

UV Smart Daily Sunscreen SPF 40 ise, anlaşılacağı üzere bir güneş koruyucu. Genelde güneş koruyucu kullanmayı sevmem. Yapışkanlık hissi yaratır ve tuhaf bir koku verir. Ancak bu bambaşka.  Sabahları sürüyorum, normal bir nemlendirici gibi üzerine makyajımı yapabiliyorum. Sanki hiç sürmemişim gibi. Tek doz ile tüm cildime kolayca yayılıyor.

Hydrafacial cilt bakımı, ilk seferde etkisini gösteren ve sizi mutlu edebilen bir bakım.  4 seans sonunda gerçekten yenilenen bir cilde sahip olabiliyorsunuz.  Diğer bakımlara göre biraz pahalı ama cildine yatırım yapmayı ilke edinmişlerin vazgeçemeyeceği bir sistem. Zaten ünlü starlar da vazgeçemiyormuş. HD yani yüksek çözünürlük bir sistem olduğu için; yara, akne ve leke tedavilerinde muhteşem sonuçlar veriyormuş.

Temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma gibi işlemleri kapsayan Hydra Dermabrazyon yöntemi ile sadece yüz değil sırt ve dekolte bakımı da çok rağbet görüyormuş.  Bütün bu bilgileri alırken, kahve eşliğinde balkonda sohbet ettik. Sonra merkezi  gezdim ve ve gördüm ki, gerçekten tam bir gençleşme, yenilenme, zayıflama kliniği. Hemen hemen tüm cihazlar son teknoloji ve dünyaca bilinen cihazlar. Zayıflama ve incelme teknolojilerini görünce, bir yazı daha selülitle geçirmeye değmeyeceğine karar verdim. Hemen Zerona cihazına randevu aldım. J Genelde mucizevi sonuçlar aldıklarını söylediler ama beklentiyi düşük tutmak için en minimum sonuçlar garanti ediliyor. Zaten kliniğin sahibi, alanında en iyilerden biri olduğunu bildiğimiz Estetik ve Plastik Cerrah Dr.Osman Şenel. Kendisinin bu konularda ne kadar titiz olduğunu duymuştum. İnanmadığı hiçbir sistemi uygulatmıyor ve dolaylı yoldan kliniğe gelen herkesle ilgileniyormuş.   Zaten, yaklaşık on yıldır hizmet veren ve 40 dakikalık bir bakım için 10 gün sonraya randevu veren bir kliniğin bu başarısı tesadüf olamaz.

Anlayacağınız üzere, kliniği çok sevdim. Israrla klinik diyorum ama gittiğinizde anlattığım hiçbir şeyin abartı olmadığını, klinik havasında olduğunu  gözlerinizle göreceksiniz.

Daha detaylı bilgi almak, ücretsiz muayene olmak ya da gidip hoş bir sohbetle bilgilenmek isterseniz; Esstanbul Güzellik Merkezi’ne uğramanızı tavsiye ederim.