Saint-Germain’de Bir Türk; Tibelya

 

Paris, aşkın, sanatın, modanın ve alışverişin merkezi… Dünyaya açılmak isteyen her tasarımcının ürününü sergilemek istediği bir şehir olan Paris, aynı zamanda rekabetin de oldukça yoğun olduğu ve tasarımları tüketicilerle buluşturmanın son derece zor olduğu, dünya kentlerinin başında geliyor. Bu zorlukları aşan Türk girişimci Vedat Taylan tarafından kurulan Tibelya, Saint-Germain’deki mağazasında yetenekli genç tasarımcılara sağladığı imkanlarla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Paris’in en hareketli bulvarlarından olan Saint-Germain’de konumlanan ilk Türk markası olma özelliği taşıyan Tibelya, 2017 yılının Ocak ayından bu yana pırlantalı özel mücevherlerden oluşan koleksiyonunu da beğeniye sunuyor. Mücevher üreticilerini ve tasarımcılarını doğrudan tüketiciler ve kuyumcularla buluşturmayı hedefleyen Tibelya, böylelikle uluslararası markalaşma sürecine de destek veriyor.

Dünya şehirleri Türk tasarımcılara kucak açacak

İlk etapta sadece 10 tasarımcı ve üreticiye vitrinlerinde yer verecek olan Tibelya, markasının gücünü de kullanarak destek olduğu firmalara güç katacak. Tasarımcılar tarafından sadece kendi markasına özel üretilmiş ürünlere yer verecek olan Tibelya’nın, büyüme stratejileri arasında ilk etapta Paris’te ikinci mağazayı açmak yer alıyor. Ardından ise Londra, New York, Dubai ve Hong Kong’ta da büyümesini sürdürecek olan Tibelya’nın pazarlama ve tasarım merkezi Paris, üretim merkezi ise İstanbul olarak konumlandı.