ŞIK VE GÜZEL

 

Dünyaca ünlü tasarımcı Jason Wu, Caudalie’nin kült ürünü Beauty Elixir’in şişesini kendi anlayışıyla yorumladı. Limited Edition Beauty Elixir’e Eylül’de Türkiye’de satışa çıkıyor…

Yıllar önce mezoterapi uygulamaları ile bilinen Doktor Hertzog, Seine Nehri’nin kenarında eski kitaplar satan barakaların birinde, içinde asırlık formüllerin bulunduğu bir iksir kitabına rastlar. 16. yy’da yaşamış Macaristan Kraliçesi’nin gençlik iksiri kitapta yer alan formüllerden biridir. Rivayete göre Macaristan Kraliçesi, bu güzellik iksiri sayesinde kendinden 35 yaş küçük Polonya Kralı’nın kalbini çalmayı başarır. Doktor Hertzog bu keşfini Caudalie’nin kurucusu Mathilde Thomas’la paylaşır. İkili kitaptaki orjinal formülü geliştirirler. Kraliçe’nin gençlik iksiri günümüz kadınlarının cilt ihtiyaçlarına uygun hale getirilir.

1997 yılından bu yana tüketicilerle buluşan Beauty Elixir’in doğal formülü bu güzellik ürününe yarı tonik yarı serum olma özelliği kazandırıyor. Formülde bulunan benzoin cildi yatıştırıyor, mür ise yumuşatıyor. Beauty Elixir’in formülünde birçok farklı esansiyel yağ yer alıyor. Bu esansiyel yağlardan biberiye, cilde enerji veriyor, limon balmı ve nane cildi canlandırıyor, portakal çiçeği yumuşatıyor, gül ışıltı veriyor ve tabi ki Caudalie’nin imza içeriklerinden üzüm posası ise cildi nemlendiriyor. Bu şık ve limitli şişe kaçmaz.