Victoria’s Secret meleği Stella Maxwell’den 2017 Trendleri

 

Victoria’s Secret en gözde meleklerinden Stella Maxwell, daha büyüleyici bir görünüm elde etmek için uyguladığı makyaj tüyolarını anlattı. 2017’de öne çıkan makyaj trendinin en önemli noktasının “kalın eyeliner” olarak belirledi.  Stella’ya göre her dönem doğru ürün ve kullanımıyla mükemmel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

İşte ünlü modelin büyüleyici güzelliğinin püf noktaları;

  1. Stella doğal bir görünüm yaratmak için makyajına fondöten uygulayarak başlıyor. Stella’nın parmak uçlarıyla uyguladığı ince katman mükemmel bir görünüm vadediyor. Dokunarak dağılmaya karşı geliştirilen esnek, hafif formülü ile etkisinin tüm gün boyunca sürmesi için yüz merkezinden saç çizgisine kadar parmak uçlarıyla yedirin.
  2. Stella, kapatıcı kullanmıyor; ancak kapatılması gereken koyu lekeleriniz varsa, likit göz altı kapatıcısını gözlerinizin altına ve gereken yerlere uygulayabilirsiniz.
  3. Stella daha sonra, hafif bir şekillendirme efekti ile elmacık kemiklerini belirginleştiriyor.
  4. Stella, yüzünü belirginleştirmek için doğal kaş şekillendirici kullanarak, kaşlarını büyüme yönüne doğru hafifçe fırçalayıp daha belirgin bir görünüm kazandırıyor.
  5. Daha sonra Stella, koyu bir kedigözü etkisi yaratmak için siyah eye-liner kullanıyor. Göz çevresinde çalışırken, üst kirpik çizgisinde, iç köşeden dışarıya doğru koyu, grafik bir hat çekiyor. Unutmayın, göz çizgisine yaklaşmanız daha dikkat çekici bir etki yaratır.
  6. Daha da yoğun bir görünüm elde etmek için, alt kirpik çizgisinin altına ve kirpik köklerine göz kalemi uygulayın. Ne kadar çok renk uygularsanız, bakışlarınız o kadar yoğun görünür.
  7. Daha sonra Stella, gün batımından şafak vaktine kadar ışıltılı bir efekt elde etmek için dumansı göz farını göz kapaklarının üzerine uyguluyor. Stella’nın  favorilerinden biri olan bu ürün dumansı bir efekt yaratır ve göze uygulanması çok kolaydır. Gözün iç köşelerinden başlayarak, kaş altınızın hemen alt kısmına yukarı yönlü olacak şekilde uygulayın. Ardından, şakak kısmında durup, gölgeyi dışarıya doğru çekin ve kedigözü şeklinde renkleri birbirine yedirin.
  1. Son olarak, kirpik kıvırıcıya gerek kalmadan dolgun ve kıvrık kirpikler elde etmek için, maskarayı hem üst hem de alt kirpiklere birkaç kat uygulayın.
  2. İnce fakat çekici bir dudak görünümüyle dikkatleri üzerine çeken Stella, bir katman oluşturarak rujun bulaşmasını veya akmasını önleyen dudak kalemini dudak çizgisinin etrafına uyguluyor.
  3. Stella, mükemmel görünümünü, kalın eyeliner’ın verdiği etki ile uyumlu ve dudakları belirginleştiren Nude tonlu rujuyla kadifemsi mat bir dudakla tamamlıyor.