Yaz Sıcağında Kalıcı Makyajın Sırları

Yaz sıcakların en üst noktalara ulaştığı bugünlerde cilt terlemeye, makyajın kalıcılığı ise azalmaya başlıyor. Binbir zahmet ve özenle hazırladığımız makyajımız henüz gün öğle saatlerini bulmadan erimeye başlıyor. Çaresi mi? İşte bu satırlarda…

Önce Temizlik

Yağ ve suyun birbirine karışmadığını hepimiz biliyoruz. Yüzündeki yağlar da birer istisna değil! Yağlı bir yüz, makyajının hemen dağılmasına neden olur. Eğer gerçekten kalıcı bir makyaj istiyorsan, uygulamaya cildini temizleyerek başlamalısın.

Hazırlık

Baz  sürdüğün zamanlarda makyajının kalitesinin ne kadar değiştiğini biliyorsun. Baz uygulamasıyla gözeneklerinin kapanmasını, kusurların gözle görünürlüğünün azalmasını ve makyajının kalıcı olmasını sağlayabilirsin.

Doğru Ürün Seçimi

Mutlaka kalıcı ürünler seçmeyi dene. Yüzüne uyguladığın ürünleri ince katmanlar halinde uygula ardından gerekirse bir kat daha uygula. Eğer kalın bir fondöten uygulaması yaparsan makyajın oldukça yapay durabilir.

Dondur

Makyajını transparan bir pudra ile sabitleyerek, aşırı yağında ortadan kaybolmasını sağla. Transparan pudrayı, yağlanmaya en çok meyilli  bölge T-bölgesi üzerinde yoğunlaşarak uygulamalısın.

Dokunma

Gün içinde yüzüne ne kadar az dokunursan o kadar iyi! Dokunduğunda, elindeki yağlar direkt yüzüne geçecek ve makyajının dağılmasına yol açacaktır.