Zevahir Kuaför; En Yakın Dostunuz Olmaya Aday!

Saçlar bütün kadınların ortak önceliği. Diyelim ki zor bir gün, aceleniz var. Makyaj yapmayabilirsiniz ya da çok özenli giyinmeyebilir… Peki ya saçlarınız? Onlara mutlaka bir çekidüzen vermek istersiniz değil mi? Bu bağlamda bir kadının en yakın dostlarından biri kuaförüdür de diyebiliriz. İşte yakın bir dost önerisiyle karşınızdayız: Zevahir Kuaför. Genç, dinamik ve işini bilen bir ekip. Sizi anlayan, aynı dili konuştuğunuz bir kuaför. Sonuç; mutlu saçlar, mutlu kadınlar…

İstanbul Göztepe’nin deyim yerindeyse tam merkezinde, şık ve sımsıcak bir ortamda hizmet veriyor Zevahir Kuaför. Uzun yıllardır bu mesleği yapıp, artık çıraklık dönemlerinin bittiğine karar veren Özkan ve Ömer Akşahin kardeşler kendi markalarını kurmak ve öğrendikleri doğruları uygulamak istemişler. Böylece ortaya çıkmış Zevahir. Merak edenler için söyleyelim, bir şeyin dışarıdan görünüşü, dış görünüş, dışyüz, görünüş manalarına geliyor.Özkan ve Ömer ile Zevahir projesinin doğuşunu ve gelişimini konuştuk. İşte satırlarımıza yansıyanlar…

Özkan ve Ömer, öncelikle sizleri tanıyalım.Kaç yıldır kuaförsünüz?Özel bir eğitim aldınız mı? Nerelerde çalıştınız?

Özkan Akşahin : İstanbul doğumluyum. 15 yıldır bu mesleği yapıyorum. Küçüklükten beri diyebiliriz. Ailemde bana kuaför mesleğini sevdiren büyüklerim vardı. Ataşehir Ulubatlı Hasan Meslek Eğitim Merkezi’nde 3 yıl meslek eğitimi aldım. Kuaförlük yapmaya başladığım yıllardan bu yana mesleki eğitimlerimi de sürekli olarak geliştirmeye devam etmeye çalıştım. Şuanda da sürekli çalıştığımızmarkanıneğitimlerine her ay düzenli olarak katılıyorum. Sektörde marka olan kuaförler ile çırak olarak başladığım bu işte artık kendi dükkanımızı kardeşim Ömer ile birlikte işletmeye başladık.

Ömer Akşahin : İstanbul doğumluyum. Ağabeyim Özkan ve amcamız bana hep bu mesleği seçmem için örnek oldular. Ailemizde bu mesleğe gönül veren çok kişi vardı ve bende öyle başladım. 10 yıl oldu. Sektörün marka isimleri ile çalıştım ve bende Göztepe Neriman İrfan Akça Mesleki Eğitim Merkezi’nde 3 yıl meslek eğitimi aldım. Eğitim bizim kendimizi bu sektörde sürekli yenilememiz  için çok gerekli ve bende  karşıma çıkan tüm fırsatları bu anlamda değerlendirdiğimi söyleyebilirim. Mesleğe başladığım tüm salonlar sektörün en iyi markaları ile çalışır ve önceliğimiz kalite olurdu.

Aldığımız eğitimlere örnekler vermek istersek; Loreal Professional Paris Eğitimleri , Wella Professional  Eğitimleri, Schwarzkopf Yüz Şekline göre Saç Modelleri (kesim / fön / topuz / renklendirme / tarama / Loreal yüz şekli analizi / renklerin anahtarı / pivot point wella  kesim  / vidal sassoon kesim)

Zevahir’in hayata geçirilmesi fikri nasıl doğdu ve gelişti?

Uzun yıllardır bu mesleği yapıp artık çıraklık dönemimiz bitince kendi markamızı kurmak ve öğrendiğimiz doğruları uygulamak istedik. Zevahir ismini de çok sevdik,bir şeyin dışardan görünüşü, dış görünüş, dışyüz, görünüş

Zevahir ne zaman açıldı? Tam konumunu açıklayalım…

Zevahir Ekim 2017 de açıldı. Göztepe’de. Konumu bizim de önem verdiğimiz bir bölge,  beklentilerimiz büyük. Kadıköy bölgesinin eski yerleşim noktalarından biri. Düzenli ve istikrarlı bir bölge.Bu yüzden burada olmak ve markamızı burada oluşturmak istedik. Umutluyuz, kendimize, ekibimize ve işimize güveniyoruz.

Ekibinizden bahseder misiniz?

Ekibimiz saç bölümünde 4, makyaj ve kişisel bakımda 1’er  kişi olmak üzere 6 kişiden oluşuyor. Makyözümüz Seçil  Akşahin  MAC ve Kryolan firmalarının makyaj eğitimlerini almış ve Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı 3 yıllık eğitimini tamamlamıştır. Kişisel bakım manikür/pedikür /ağda Aslı Çınar ile çalışıyoruz, kendisi de profesyonel eğitimlerini almış ve eğitim sertifikalıdır.

Zevahir’de verilen hizmetler neler?

Tüm saç uygulamaları ve profesyonel bakımlar. Kişisel bakım uygulamaları ve makyaj. Profesyonel ürün satışı. Saç kaynak uygulamalarının tamamı.

Mekandan bahsedelim… Kaç m2 bir alanda hizmet veriyorsunuz? Dekorasyonda özel bir mimarla mı çalıştınız? Konseptinizi nasıl tanımlarsınız?

Mekanımız 100m2 ve 3 katlı. Dekorasyonumuzun tamamını biz yaptık. Tüm tasarımlar tarafımızdan seçildi.Yıllardır çalıştığımız salonlarda oluşam gözlemlerimiz sonucunda, nasıl daha iyi hizmet verebiliriz, misafirlerimizi en konforlu şekilde nasıl ağırlayabiliriz sorularından yola çıkarak konseptimizi oluşturduk. Modern ve sıcak bir tarzımız var diyebiliriz.

Müşteri profilinizden bahseder misiniz?

Kendisine bakım isteyen herkesi burada ağırlamaktan onur duyarız. 7 den 70 e  her kadın bizim hizmet vermek istediğimiz kesim…

Fiyat aralıklarınız nasıl?

20 -650 TL aralığında uygulamalarımız var. Kaynak uygulamaları ve özel sac uygulamaları saçın şekli ve yapısına göre fiyatlandırılmakta.

Bu yılın saç trendlerinden bahseder misiniz?

Kısa kesim saç ve ombre uygulaması bu senenin de trendi denilebilir. Ancak bizim düşüncemiz en trend ve en moda saç her zaman kişinin kendisine yakışanıdır.

Web siteniz ve sosyal medya hesaplarınız?

www.zevahirkuafor.com

@zevahirkuafor

@aksahinomer

Adresimiz:Merdivenköy Mah. Şair Arşi Cad. Yahya Kemal Apt. N.01/D1

(Harun Resit İlköğretim Okulu karşısı)

Tel : 0216 567 00 58

zevahirkuafor@hotmail.com