Atıl Kutoğlu ile Moda Sohbetleri

 

Conrad İstanbul Bosphorus’un kültür ve sanat buluşmaları, dünyaca ünlü tasarımcı Atıl Kutoğlu’yla devam etti. Türkiye’den Amerika’ya kadar ulaşan tasarım hayatını ilham veren bir konuşmayla dinleyicilerle paylaşan Kutoğlu, Türk kadınının moda kültürünün, daha iyiyi yaratmak için kendisini motive ettiğini söyledi.

 Conrad İstanbul Bosphorus, dünyaca ünlü moda tasarımcısı Atıl Kutoğlu’nu “Conrad Söyleşileri” kapsamında 6 Mayıs’ta moda severlerle buluşturdu. Otelin, orijinal sanat eserleriyle donatılmış yenilenen lobisinde gerçekleşen söyleşi serisinin ikinci konuğu olan Atıl Kutoğlu, Türkiye’den başlayıp Viyana’ya ve ardından Amerika’ya kadar uzanan tasarım hayatını, başarılarını, ilham kaynaklarını ve koleksiyonlarının oluşum süreçlerini moda severlerle paylaştı. Canlı arp dinletisiyle renklenen sohbet, katılımcıları büyüledi.

New York Moda Haftası’nda yer alan tek Türk tasarımcı olan, bu başarısını 9 yıl boyunca devam ettiren ve hala modanın kalbi konumundaki dünya başkentlerinden Viyana’nın en önemli moda okullarından birinde ders veren Kutoğlu, hayallerinin peşinden koşup gönül verdiği işi yapmanın kendisini bugün bulunduğu noktaya getirdiğini belirtti. Kutoğlu, dinleyenlere ilham veren konuşmasının devamında Türk kadınının modaya olan ilgisine de değindi ve “2009 yılında Nişantaşı’nda ilk mağazamı açtım. İyi ki açmışım. Türk kadınının moda hakkındaki bilgisi, kültürü ve görgüsü beni daha iyi kreasyonlar yaratmak için motive ediyor” dedi.