Louis Vuitton’dan Sanatsever Koleksiyon

Sanatla aranız nasıl? Umarım modayla olduğu kadar iyidir. Ya da en azından resim sanatıyla ilgilisinizdir. Neden mi soruyorum bu soruları size? Çünkü tıpkı benim gibi Louis Vuitton düşkünü stil meraklılarına özel mi özel, sanatsever bir çanta koleksiyonundan bahsedeceğim de ondan…

Monet, Turner veya Gauguin, dünyanın dört bir yanında sanatseverlerce üzerlerine herhün saatlerce konuşulan, üzerlerine tezler yazılan birkaç özel isim. Peki ya bu dünyaca ünlü ressamların en ünlü eserlerini el ya da sırt çantanızda, üstelik de Louis Vuitton imzasıyla taşımaya ne dersiniz?

Bana sorarsanız bu çalışma kesinlikle Louis Vuitton’dan büyük bir hamle ve bu ilgi çekici koleksiyona katkıda bulunan ünlü tasarımcı Jeff Koons’a göre bu, insanların sanat eserlerini hareket halindeyken tecrübe etmelerine ve farklı perspektiflerden tadını çıkarmalarına izin verecek bir çalışma. Louis Vuitton’un şık, lüks çantaları zaten çoğumuz için fazlasıyla yeterli oluyor, ancak bu inanılmaz eserleri bedenlerimize eklemek, az kişinin işleyebileceği bir şey.

Bu çok özel koleksiyonda resim sanatının dünyaca ünlü sanatçılarına ve başyapıtlarına yer verilmiş. Seride Monet, Turner, Gauguin ve diğer özel isimlerin ikonik eserleriyle bambaşka bir hale bürünen farklı boy ve şekillerde çantalar mevcut ve çok yakın zamanda Louis Vuitton mağazalarında satışa sunulacaklar.

Bu koleksiyonla çok daha yakından tanıdığımız ve dünyanın yaşayan en etkili sanatçılarından biri olarak bilinen Jeff Koons, güncel moda çizgilerini zengin kültür ve sanat tarihi ile yeniden birleştiriyor ve tasarımda sanatın gücünü sonuna kadar kullanıyor.

Sizi bilmem ama ben bayıldım! Sırtımda bir Monet ile gezmek için sabırsızlanıyorum!