NewYork Bergdorf’tan Sıradışı Vitrin Tasarımı

 

Paris ve Milano ile moda trendleri konusunda yarışan ve hiç de aşağı kalmayan Newyork, öyle gözüküyor ki hala eski kıta sanatçılarını cezbetmeye devam ediyor. Nasıl mı?  Şimdilerde NewYork’un zarafetiyle ünlü Bergdorf Goodman mağazasının vitrinlerinde, İngiliz sanatçı ve tasarımcı Benjamin Shine imzalı çok özel tasarımlar göze çarpıyor. Aynı zamanda gerçek bir moda sergisi olan çalışmada başrol Shine’ın vazgeçilmezlerinden olan tüle verilmiş…

Tül yardımıyla hayali kadın portrelerinin hayat bulduğu sergide sanatçı, yüzeysel ve ruhsal arasındaki ilişkiyi araştırmak için görünmezlik, katılık, akış ve süreksizlik temasını kullanmış.

Sergiye ilişkin olarak; “Bu çalışmayı NewYork’taki Bergdorf Goodman’da sergilemekten dolayı heyecan duyuyorum. Fiziksel doğanın ötesinde bir dünyayı temsil eden el yapımı tül akışlarım – bir enerji, düşünce ve duyguyu yansıtan çok özel bir koleksiyon.” Açıklaması yapan Shine, her bir sanat eseri için dikkatle oluşturulmuş yüzleri ve şekilleri imal etmek için hafif, ince, net bir materyal aramış ve tülde karar kılmış. Çalışmanın özünde ise materyali manipüle etmek yatıyor.

Koyu mavi, parlak mor ve canlı hardal sarısı tonları ile çarpıcı bir renk paleti… Sergi  Ağustos ayında görülebilir. Yolu düşenlere duyurulur.