Vakko Wedding 2018 Koleksiyonu: Kusursuz ve Cesur

 

Sonbahar ve yılın son düğün törenleri… Bu aralar yine bir gelinlik telaşı var etrafta. Birbirinden şık sonbahar gelinleri adeta zerafet yarışındalar. Kimi dünyaca ünlü tasarımcıları araştırıyor, kimiyse genç yeteneklere şans veriyor. Peki ya sizin seçiminiz?…

Gelinlik trendlerinin belirleyicilerinden Vakko Wedding, 2018 koleksiyonu ile; 30’a yakın tasarımcı ve markanın özgün koleksiyonlarını gelin adaylarıyla buluşturuyor. Markanın yeni sezonunda zengin işlemeler, minimal çizgiler, transparan ve dinamik detaylarla birleşiyor, göz kamaştırıcı bir ihtişam sunuyor.

Elie Saab, Zuhair Murad, tasarımlarıyla Vakko Wedding’de

Her dönem gelinlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan gösterişli gelinlikler sadece kraliyet düğünlerine özgü bir asaletle bu sezon da başrolde olacağa benziyor. Üç boyutlu çiçekler, işlemeler, dantel aplik kullanımları ile zenginleştirilmiş kabarık etekler, Elie Saab, Zuhair Murad gibi dünyaca ünlü tasarımcılarla Vakko Wedding’ de buluşuyor.

Minimal trend

Klasik formlardan farklı olarak net kesimler ve sade tasarımlardan oluşan minimal trend ise  Vera Wang, Legends Romona Keveza, Oscar de la Renta gibi markaların koleksiyonlarında özenli ve abartısız formlarla öne çıkarken, sadeliğin ihtişamına vurgu yapıyor.

Yeni sezonda transparan, dinamik, cesur  detaylar  öne çıkıyor

Klasik kesimlerden güncel formlara tül ve dantelin en özel kullanımıyla tasarlanan transparan modeller,  geçtiğimiz sezon popüler olan “Tattoo effect” akımının devamı niteliğinde. Transparan tasarımlar Zuhair Murad, Yolan Cris, Galia Lahav, Vera Wang koleksiyonlarında masum ve asil duruşlarıyla göze çarpıyor.

Son birkaç sezondur gelinlerin gözdesi olan dinamik formlardaki katlı etekler ise dantelin ve işlemenin inceliklerini gösterirken, kabarık ve dar eteklerdeki “boomerang” etkisiyle dinamik bir görüntü sunuyor. Hareketli tasarımlar Marchesa, Monique Lhuillier, Yolan Cris koleksiyonlarında hafif tül ve dantel detaylarıyla daha da çekici bir hale bürünüyor.

Vakko Wedding’in cesur gelinlerinin seçimi ise; bu sezon da iddalı yırtmaçlar, V yakalar, cüretkar sırt dekolteleri ve crop top formlardan yana olacak. Berta, Yolan Cris, Sachin&Babi’in koleksiyonlarında yer alan gelinlikler, bohem ve romantik detaylarıyla da çarpıcı bir görünüm sunuyor.

Vakko Wedding, zengin koleksiyonlarının yanı sıra ayrıcalıklı konsepti ile bu sezon da gelin adaylarının hayallerini gerçeğe dönüştürmeye hazırlanıyor…