Aralık Burç Yorumları

Merhaba sevgili Bigoody okurları… Aralık ayı burç yorumlarıyla karşınızdayım. Bu ay yoğun gezegen hareketlerinin olacağı bir ay. 29 Kasım’da Yay burcunda gerçekleşen Yeniay ile aya giriş yapıyoruz. Yay burcunun ana teması olan canlılık, neşe ,iyimserlik özgürlükçü ve yenilikçi yapısı Aralık ayı başından itibaren bizi sarıyor. Yeniaylar yenilik enerjileri barındırdığı için yabancı yerler ve kültürler, yeni ufuklar fikirler ve dini felsefi konularla ilgili yeni başlangıçlar yapmak için çok uygun bir dönem.

Ayın ilk haftasında Şansın bolluk ve bereketin gezegeni Jüpiter ile mücadele, aksiyonun  ve hareketin gezegeni Mars ve sorumlulukların, ciddiyetin, istikrarın gezegeni Satürn arasında olumlu açı oluşması bu konularda çok güzel bir döneme girdiğimizi, yapacağımız mantıklı ve disiplinli çalışmalar sonucunda başarı elde edeceğimizi görüyoruz.

14 Aralık’ta 22 derece İkizler Burcunda Dolunay gerçekleşecek, tamamlanma, bırakma ve bitirme enerjisini barındıran bu Dolunay’da odaklanamadığımız konulara, bazı ticaret işleriyle ilgili tamamlamamız gereken işleri bitirmek için çok uygun zamanlar.

19 Aralık-8 Ocak arasında Merkür Oğlak Burcunda Retro harekete başlayacak. Bilindiği gibi Merkür iletişim, bilgi, mantık, yazma-çizme, eğitim, komşular yakın çevremizi anlatır. Bu alanlarda gecikmeler, yanlış anlaşılmalar, bazı eksiklikler yaşanabilir çok dikkat edilmesi gereken bir dönem. Elektronik eşya alırken herhangi bir anlaşmaya imza atarken çok dikkat edilmeli bir profesyonelden destek alınmalıdır.

20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor. Bu iki gezegenin doğalarının çok farklı olmalarına rağmen, Satürn bizim bu hayattaki sınavlarımızı, sorumluluklarımızı, sabır ve görevlerimizi ifade eder. Uranüs’te bize sıra dışı, ani, beklenmedik, sürpriz olayları ve gelişmeleri anlatır. Bu iki zıt karakterdeki gezegenin olumlu açı yapması uzun süredir yapmak istediğimiz sıra dışı işlerin artık hayata geçirilebileceğini ve görünür hale geleceğini bunlar için çaba sarfetmek gerektiğini ve meyvelerini alabileceğimizi düşündürtür.

29 Aralık’ta 7 derece Oğlak burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Yeni aylar başlama ,harekete geçme enerjilerini anlattığı için Oğlak Burcu konularında yani iş ve kariyer, sorumluluk ve organizasyonlarla ilgili yeni başlangıçlar yapmak için çok uygun zamanlardır, iyi değerlendirmekte fayda var.

Sağlıklı, mutlu, huzurlu bir Aralık ayı dilerim.

koc burcuKOÇ BURCU VE YÜKSELEN KOÇ

29 Kasım’da 7 derece Yay burcundaki Yeni ay ile aya giriş yapıyoruz. Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter, Satürn ve Mars arasındaki uyumlu açı ikili ilişkiler ortaklıklar ve gruplar arasında yapacağınız yeni girişimler yeni ufuklar, fikirler, genişleme isteği Satürn’ün ayakları yere bastıran kontrolcü yapısı sayesinde çok fazla abartmadan yerine getirmek için çok uygun zamanlar. 14 Aralık’ta 22 derece İkizler Burcunda Dolunay gerçekleşecek, eğitimler kurslar yakın yerlere seyahatlerle ile ilgili yapmak istediğiniz işleri tamamlamak için elinize fırsatlar geçecek. 29 Aralık’ta 7 derece Oğlak Burcu’nda Yeniay var, kariyerinizle ilgili yeni adımlar atmak için çok uygun dönemler fakat Merkürün retroda olmasından dolayı gecikmeler yaşanabilir. 20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor, kendinizle ilgili sürpriz yeni bazı gelişmelere imza atmak için çok uygun bir dönem. 19 Aralık-8 Ocak arası Merkür retro hareketine başlıyor, kariyer alanınızdaki bu retroda işlerinizle ilgili gecikme ve aksaklıklar olabilir dikkat etmekte fayda var.

boğa burcuBOĞA BURCU VE YÜKSELEN BOĞA

29 Kasım’da 7 derece Yay Burcundaki Yeni ay ile aya giriş yapıyoruz. Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter, Satürn ve Mars arasındaki uyumlu açı iş ortamı ve kariyer alanında yapmak istediğiniz değişiklikler için çok uygun fakat fazla risk almadan hareket etmek gerekir.  14 Aralık’ta 22 derece İkizler Burcunda Dolunay gerçekleşecek, para alanınızda bazı tamamlanmalar olabilir tedbirli olmakta fayda var. 29 Aralık’ta 7 derece Oğlak burcunda Yeniay var, yabancılarla yapılacak işler ve yurtdışına planlanacak bir seyahat çok güzel geçebilir. 20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor, uzun süredir düşündüğünüz bazı spirütüel eğitimler için çok uygun dönemler. 19 Aralık-8 Ocak arası Merkür retro hareketine başlıyor yurtdışı seyahatlerinde gecikmeler yada bilet problemleri yaşamamak için tedbirli olmakta fayda var.

ikizler burcuİKİZLER BURCU VE YÜKSELEN İKİZLER

29 Kasım’da 7 derece Yay burcundaki Yeni ay ile aya giriş yapıyoruz. Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter, Satürn ve Mars arasındaki uyumlu açı çocuklarınızla ilgili kendinizi yaratıcı ifade etmek istediğiniz yeni fikirler için çok uygun fakat bunların gerçekçi olmasına dikkat etmek lazım.  14 Aralık’ta 22 derece İkizler Burcunda Dolunay gerçekleşecek, kendinizle ilgili bırakmak istediğiniz bir özelliğiniz yada diyete başlamak istiyorsanız niyet edip başlamanız olumlu sonuçlar alacağınızı gösteriyor. 29 Aralık’ta 7 derece Oğlak burcunda Yeniay var, almayı düşünüyorsanız kredi için uygun dönemler fakat Merkür retrosunuda göz önünde bulundurmak lazım evrakları imzalarken dikkat etmek gerekir.  20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor , aynı grupta bulunduğunuz arkadaşlarınızla ortak işler yapmak ortak projelere imza atmak için harika bir dönem başlıyor. 19 Aralık-8 Ocak arası Merkür retro hareketine başlıyor, borç alıp verirken herhangi bir imza atarken çok dikkatli olmak gerekiyor mutlaka bir profesyonelden yardım almak lazım.

yengeç burcuYENGEÇ BURCU VE YÜKSELEN YENGEÇ

29 Kasım’da 7 derece Yay Burcundaki Yeni ay ile aya giriş yapıyoruz. Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter, Satürn ve Mars arasındaki uyumlu açı ev almak ya da tadilat yaptırmak için harekete geçebileceğiniz bir dönem fakat Satürn’ün tedbirli yapısı sayesinde ödeyemeyeceğiniz borçların altına girmekten ayaklarınızın daha yere bastığı alış verişler yapmak durumunda kalacaksınız. 14 Aralık’ta 22 derece İkizler burcunda Dolunay gerçekleşecek, bir süredir iş arkadaşlarınızla ilgili düşündüğünüz şeylerin artık tamamlanması için fırsatlar yakalayacaksınız. 29 Aralık’ta 7 derece Oğlak burcunda Yeniay var, ikili ilişkiler ortaklık adımları atmak için uygun bir dönem. 20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor, kariyeriniz ile ilgili yapacağınız sıra dışı başlangıçların daha makul olmasına dikkat edin yapamayacağınız işlerin altına girmeyin. 19 Aralık-8 Ocak arası Merkür retro hareketine başlıyor, bu ay içinde yapacağınız ortaklıklarda gecikmeler ve beklenmedik aksilikler olabilir tedbirli olmakta fayda var.

aslan burcuASLAN BURCU VE YÜKSELEN ASLAN

29 Kasım’da 7 derece Yay Burcundaki Yeni ay ile aya giriş yapıyoruz. Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter, Satürn ve Mars arasındaki uyumlu açı kardeşler ve yakın çevreden dostlarınız ile birlikte yapacağınız ortak girişimlerde gerçekçi olmanızda ve tedbirli olmanızda fayda var. 14 Aralık’ta 22 derece İkizler Burcunda Dolunay gerçekleşecek, bazı sosyal gruplardan ayrılabilir sizi yoran arkadaşlarınızı hayatınızdan çıkarabilirsiniz. 29 Aralık’ta 7 derece Oğlak burcunda Yeniay var, çalışma ortamı ve iş arkadaşları ile yeni projelere başlamak için yeni kiralık eve çıkmak için uygun zamanlar. 20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor , çocuklar ile ilgili konularda sıra dışı yeni bir aşka başlamak için güzel gelişmeler yaşanabilir. 19 Aralık-8 Ocak arası Merkür retro hareketine başlıyor yeni iş ortamına başlarken yaşanabilecek aksiliklere karşı tedbir almak önemli.

başak burcuBAŞAK BURCU VE YÜKSELEN BAŞAK

29 Kasım’da 7 derece Yay Burcundaki Yeni ay ile aya giriş yapıyoruz. Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter, Satürn ve Mars arasındaki uyumlu açı iş alanınızda yapacağınız parasal yatırımlar için aileden özellikle babadan destek alabilirsiniz. 14 Aralık’ta 22 derece İkizler Burcunda Dolunay gerçekleşecek, kariyeriniz ile ilgili tamamlamanız gereken projeler ya da işle için dolunay enerjisini kullanabilirsiniz. 29 Aralık’ta 7 derece Oğlak burcunda Yeniay var, yeni bir aşka başlayabilirsiniz. 20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor, aileden gelen miras gibi durumlar var ise çözümlenme dönemine giriyor. 19 Aralık-8 Ocak arası Merkür retro hareketine başlıyor, çocuklarla ilgili yapacağınız girişimlerde aksilik ve gecikmeler olabilir.

terazi burcuTERAZİ BURCU VE YÜKSELEN TERAZİ

29 Kasım’da 7 derece Yay burcundaki Yeni ay ile aya giriş yapıyoruz. Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter, Satürn ve Mars arasındaki uyumlu açı hobilerinizle ilgili başlayacağınız yeni kurslar eğitimler size çok iyi gelecek ve farkındalığınızı artıracak. 14 Aralık’ta 22 derece İkizler burcunda Dolunay gerçekleşecek, yüksek öğretim ile ilgili tamamlanmamış ders kurs eğitimleri bitirmek için çok uygun dönemdesiniz. 29 Aralık’ta 7 derece Oğlak burcunda Yeniay var, evinizi değiştirmek tadilat yaptırmak için harekete geçebilirsiniz.  20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor, ortaklarınızla beraber yapacağınız iş seyahatlerinden olumlu sonuçlar alabilirsiniz. 19 Aralık-8 Ocak arası Merkür retro hareketine başlıyor aile ve ev ile ilgili değişiklikler yaparken oluşabilecek aksaklıklara dikkat.

akrep burcuAKREP BURCU VE YÜKSELEN AKREP

29 Kasım’da 7 derece Yay burcundaki Yeniay ile aya giriş yapıyoruz. Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter, Satürn ve Mars arasındaki uyumlu açı parasal konularda aileden özellikle babadan gizli destek alacağınız bir dönem.  14 Aralık’ta 22 derece İkizler Burcunda Dolunay gerçekleşecek, borçlar ve krediler konusunda tamamlamak için bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. 29 Aralık’ta 7 derece Oğlak burcunda Yeniay var, yeni ticari girişimlerde bulunabilirsiniz bunun için yakın çevreden destek alabilirsiniz. 20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor, yeni iş alanlarından gelir kaynakları elde edebilirsiniz. 19 Aralık-8 Ocak arası Merkür retro hareketine başlıyor kardeşler, kuzenlerle yanlış anlaşılmalara dikkat.

yay burcuYAY BURCU VE YÜKSELEN YAY

29 Kasım’da 7 derece Yay Burcundaki Yeni ay ile aya giriş yapıyoruz. Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter, Satürn ve Mars arasındaki uyumlu açı dostlarınızla beraber yapacağınız ticari işlerden, seyahatlerden çok güzel kazançlar elde edebileceğiniz bir dönemdesiniz. 14 Aralık’ta 22 derece İkizler burcunda Dolunay gerçekleşecek, ortaklarınız ve ikili ilişkilerde sorunlu işlerin bitirilmesi için bu enerjiyi kullanabilirsiniz. 29 Aralık’ta 7 derece Oğlak burcunda Yeniay var, yeni gelir kaynakları ve fırsatlarının elde edilebileceği güzel bir yeni ay. 20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor, kendinizi yaratıcı şekilde ifade edeceğiniz, sanat ve sosyal alanda kendinizi ortaya çıkaracağınız çok verimli bir dönem. 19 Aralık-8 Ocak arası Merkür retro hareketine başlıyor parasal kazançlarda elde edilen fırsatlarda bazı gecikmeler yaşanabilir.

oğlak burcuOĞLAK BURCU VE YÜKSELEN OĞLAK

29 Kasım’da 7 derece Yay burcundaki Yeni ay ile aya giriş yapıyoruz. Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter, Satürn ve Mars arasındaki uyumlu açı kariyer alanınızda yeni gelir kaynaklarının ortaya çıkacağı daha önce farkına varmadığınız gelirlerin farkına varacağınız bir dönem. 14 Aralık’ta 22 derece İkizler Burcunda Dolunay gerçekleşecek, çalışma ortamınızda bazı arkadaşlarınızla kopuşlar yaşayabileceğiniz bir zaman dilimi. 29 Aralık’ta 7 derece Oğlak burcunda Yeniay var, kendinizle ilgili yeni başlangıçlar yapmak için fiziksel görünümle ilgili değişiklikler için çok uygun bir dönem. 20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor, bu güne kadar alamadığınız aile desteğinin size gelmesi için fırsatlar oluşacak. 19 Aralık-8 Ocak arası Merkür retro hareketine başlıyor kendinizle ilgili girişimlerde bazı gecikmeler olabilir retro zamanının geçmesini beklemek iyi olabilir.

kova burcuKOVA BURCU VE YÜKSELEN KOVA

29 Kasım’da 7 derece Yay Burcundaki Yeni ay ile aya giriş yapıyoruz. Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter, Satürn ve Mars arasındaki uyumlu açı grup arkadaşlarınızla beraber yapacağınız yurt dışı seyahatinden çok faydalanarak döneceksiniz. 14 Aralık’ta 22 derece İkizler burcunda Dolunay gerçekleşecek, çocuklarınızla ilgili tamamlamanız gereken bir işi bitirmenizde fayda var. 29 Aralık’ta 7 derece Oğlak burcunda Yeniay var, iç dünyanızda yapmak isteyipte bir türlü hayata geçiremediğiniz işlerinizi gerçekleştirmek için çok uygun  bir dönem. 20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor, dost çevrenizden arkadaşlarınızla beraber yapmak istediğiniz işler ticaret varsa olumlu bir süreçtesiniz. 19 Aralık-8 Ocak arası Merkür retro hareketine başlıyor hayal olarak kalmış projeleriniz varsa bunları gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz.

balık burcuBALIK BURCU VE YÜKSELEN BALIK

29 Kasım’da 7 derece Yay burcundaki Yeniay ile aya giriş yapıyoruz. Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter, Satürn ve Mars arasındaki uyumlu açı işnizle ilgili almak istediğiniz kredi var ise bunun için uygun bir dönem fakat ödeyemeyeceğiniz borçların altına girmemekte fayda var. 14 Aralık’ta 22 derece İkizler Burcunda Dolunay gerçekleşecek, hoşunuza gitmeyen bazı temel alışkanlıklarınız varsa bunları bırakmaya niyet edebilirsiniz.  29 Aralık’ta 7 derece Oğlak burcunda Yeniay var, ortak hedefler için çalışma yaptığınız gruplarda yeni projelere başlamak için harika bir dönem. 20 Aralık’ta Satürn ile Uranüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor, çalışma hayatınızda bugüne kadar verdiğiniz emeklerin karşılığının alınacağı fakat çok çalışmaya devam edileceği bir dönemdesiniz.  19 Aralık-8 Ocak arası Merkür retro hareketine başlıyor grup çalışmalarındaki aksaklıklar motivasyonunuzu düşürmesin.