Yılın Son Oğlak Yeniay’ı!

 

29 Aralık’ta, Yeni yıla 2 gün kala sabah saat 09:53’te Oğlak burcunun 7:59 derecesinde bir Yeniay gerçekleşti. Haritanın yükseleninde 29 derece ile Oğlak burcu yer alıyor,  bu Yeniay’ın geri giden Merkür  12. evde kavuştuğunu belirtmemiz lazım. Yeni ay ayrıca Facies sabit yıldızı ile de kavuşum yapmakta. Facies şiddete başvurma yada maruz kalma, acımasızlık ve öfkeyi kontrol etmekte zorlanmayı ve hırs ve egoya teslim olmamamız gerektiğini anlatıyor. Oğlak, Yengeç, Koç ve Terazi burçlarının 7 derecelerinde gezegenleri olanların çok daha dikkatli olması gereken dönemler.

Oğlak yaşamımızdaki sorumlulukları, otorite figürlerini, organizasyon ve idare etme becerimizi, liderler, yöneticiler, hükümet, devlet ve  devlet büyüklerini de temsil eder. Bu konularda da gerek kişisel olarak gerek toplumsal alanlarda yeni gelişmeler olabilir.

Bu  Yeniay da Natal haritası uygun olanlar için  kariyer, iş, meslek, sorumluluklar, geçmişe değil de geleceğe bakabilme, maddi güvence, planlı olma, görevler, itibar, şan, şöhret gibi alanlarda hedeflerine uygun yeni başlangıçlar yapabilirler.

Yeniay öncü grup burçların ilk günlerinde doğanları daha fazla etkileyecektir.

Merkür’ün Retro ve Yeni Ayla kavuşumda olması da, iletişim, eğitim-öğretim, komşular, yakın çevre, akrabalar ve kardeşlerle ilişkilerde de yanlış anlaşılmalara aksaklıklara neden olabileceğinden daha fazla dikkat edilmesinde fayda var.

Her şeye rağmen umudumuzu yitirmeden yeni başlangıç enerjisini kullanarak, haritamızın vaadini en maksimum şekilde yaşayacağımız bir Yeniay olması dileğiyle.