Aşk ve İlişkileri Mercek Altına Alın!

İstanbul Bilgi Üniversitesi; World Human Relief Project ile Bilgi Açık Kapı Grubu tarafından Açık Üniversite Konferansları kapsamında hayata geçirilen, “Yaşadıkça: Aşk, Bağımlılık ve Saldırganlık Konferansı”na ev sahipliği yapacak. 10 Aralık Cumartesi günü, santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenecek konferansta, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayten Zara konuşmacı olacak.

3 bölümden oluşacak konferansın ilk bölümünde; “Aşklar ve Hatalar”, “İlişkide Cinsel Yakınlık”, “Açıklık ve Dostluk”, “Arzunun Ölümü”, “Sevgi ve Bağlanma”, “Hayat Arkadaşını Seçme” başlıkları mercek altına alınacak. Bağlanma ve bağımlılık arasındaki farkların ortaya konulacağı ikinci bölümde ise sağlıklı bağlanma ve saldırganlık olguları incelenecek. Üçüncü bölümde ise, “İlişkilerin Düşmanı: Kişiler/Çiftler Arası Kıskançlık ve Rekabet” ile “İlişkide Çatışma Çözümü” başlıkları ele alınacak.

Konferansa katılım ücretli olup, gelirin tamamı kız öğrenci oranının oldukça düşük olduğu bir bölge olan Hakkari’nin Demirtaş Köyü’ndeki, Oluklu Köy Okulu’nun yapımı için bağışlanacak.

Konferansa katılım için http://auk.toplanti.info.tr/AUK/Kayit web sitesindeki kayıt formunun doldurulması gerekmektedir.