Leb-i Derya Yenilendi!

İstanbul’un en ünlü restoranlarından Leb-i Derya, uluslararası deneyim tasarımı ajansı I-AM tarafından yeniden tasarlanan marka kimliği ve tasarımı ile müdavimlerin yanı sıra, yeni neslin de favori mekanları arasında yer almaya hazırlanıyor…

14 yıldır İstanbul, Beyoğlu’nda yeme-içme kültürüne önemli katkılarda bulunan ve şehrin ünlü mekanları arasına giren Leb-i Derya 15. yılında, kültürel birikimine sahip çıkarak konseptini yeni nesil meyhane olarak değiştirmeyi hedefledi ve markanın sahip olduğu müşteri sadakati ile marka ruhunu kaybetmeden, yeni nesli de kapsayacak şekilde restoranlarına yeni bir marka kimliği kazandırmak üzere I-AM ile çalıştı. Leb-i Derya, günümüzün öne çıkan yeme-içme trendlerinden “paylaşım kültürü” göz önünde bulundurularak yeniden tasarlandı.

Leb-i Derya için girişten itibaren iki katta da farklı konseptler uygulayan I-AM, daha sakin görünümlü pastel tonlar, farklı tipte aydınlatmalar ve meyhane kültürünü yansıtan görsel elemanlar kullanarak mekânda daha rahat bir atmosfer yarattı. Etkileyici Leb-i Derya manzarasını mekân tasarımının merkezine oturtacak şekilde bir konsept geliştirdi.

Alt katta özel etkinliklerin gerçekleştirilebileceği iki bölümden oluşan bir lounge alanı yaratılırken, antikacılardan toplanan mobilyalar kullanılarak daha eklektik bir dil oluşturulan bu katta, farklı tipte etkinliklere ev sahipliği yapabilecek esnek bir format yaratıldı. Üst katta ise yine antikacılardan toplanan ikinci el dekoratif parçalar, uçuşan tül perdeler ve masaları tanımlı hale getiren duvar aplikleriyle ferah bir atmosfer yaratan deneyim tasarımı ajansı I-AM, arka bölümde ise yoğun bitki kullanımını ön plana çıkararak sakin bir kış bahçesi konsepti oluşturdu.