Aila İstanbul’a Merhaba Dedi

 

Mısır Çarşısı’nın rengarenk baharatlarının bulunacağı Baharat Kütüphanesi, restoranın içinde yer alan özel meze barı ve ocakbaşı, geleneksel motiflerle bezeli iç mimarisi, eğlenceli akşamları ve şef Umut Karakuş’un ev sahibi olduğu mutfağı ile Aila, İstanbul’a merhaba dedi.

2 Mayıs’ta kapılarını açan Aila, otantik Türk lezzetlerini yeniden keşfederken, konuklara müzik ve lezzet dolu keyifli bir akşam vaat ediyor.

Türk mutfağının lezzet mirasının kusursuz bir servis anlayışı ile birleştiği Aila,     2 Mayıs’ta İstanbulluların hizmetine açıldı. Restoran, Fairmont Quasar İstanbul’un bahçe katında yer alan ve Anadolu’nun dört bir yanından lezzetlerin mevsimine uygun olarak sunulduğu Aila, kentin en popüler restoranlarından biri olmaya aday…

Misafirleri Baharat Kütüphanesi karşılıyor

Tasarımı ile İstanbul’un coşkusunu ve gündüzden geceye değişen enerjisini yansıtan Aila, bünyesindeki dört özel alan ile akşam yemeğini bir yolculuğa dönüştürüyor.

Mekana gelenleri, Mısır Çarşısı’ndaki rengarenk görüntüleri ile İstanbul’un simgelerinden biri haline gelen baharatlar için özel olarak hazırlanan Baharat Kütüphanesi ve geleneksel çiniler karşılıyor. Çeşitliliği ve renkleri ile lezzet kültürümüzün zenginliğine dair ipuçları veren kütüphanede dileyen misafirler baharat alışverişi de yapabiliyor.

Restoranın diğer bölümlerinde ise, şeflerin konukların önünde mezeleri hazırladığı meze barı, usta ile sohbet imkanı sunan geleneksel ocakbaşı ve son olarak da gözlerden uzak kutlamalar, iş yemekleri ve eğlenceli saatler geçirmek isteyenler için, kendine ait ızgarası olan özel yemek odası mevcut. Aila, yaz günlerinde baktığı geniş iç avluda bahçe keyfi de sunuyor.

Mutfakta neler var?

Şef Umut Karakuş’un yönetimindeki restoran, Anadolu’nun dört bir yanından geleneksel ve yerel tatları, şefin farklı sunumları sonrasında misafirler ile buluşturuyor.

Antakya tabule, muhammara, fava, Nazuktan, dil söğüş ve acılı Antep ezme gibi pek çok meze çeşidi Aila’nın iddialı meze barında yepyeni bir bakış açısıyla hazırlanıyor. Menünün en dikkat çekici başlığı ise “Masa’ya paylaşmalık yemekler”. 24 saatte hazırlanan ve ağır ateşte pişen Kars Kaz’ı, 36 saatte hazırlanan ve yine ağır ateşte pişen Kuzu Tandır ve Testi Kebabı hem lezzetleri hem de sunumları ile dikkat çekiyor.

Haftanın belirli günlerinde akşam yemeğini keyifli bir yolculuğa dönüştüren canlı müzik eşliğinde, Aila İstanbul gecelerinin nabzını tutmaya aday.