Bir Dubai Rüyası…

 

Anadolu’nun eşsiz lezzetleri Dubai’de mercek altında! Anadolu Mutfağı’nı modern ve yaratıcı dokunuşlarla Dubai’ye taşıyan Rüya, 12. Timeout Dubai Restoran Ödülleri’nde, “En İyi Çıkış Yapan Restoran” seçildi…

Fark yaratan 65 mekânı ödüllendiren Timeout Dubai dergisi, RÜYA ile ilgili şu yoruma yer verdi:  “Bu mekân bizi hemen kazandı. Kusursuz ortamıyla dikkat çeken restoran, rahatlamak için de harika bir nokta. Ağırlama eksiksiz, servis kusursuz. Elbette yemek de çok iyi. Açıldığı günden bu yana Şef Colin Clague eklemeler yapıp menüyü geliştiriyor. Kırmızı acı biberli kemiksiz pirzoladan yumurtalı pideye, yemekler leziz.”

Anadolu yemeklerini özel reçetelerle sunuyor

Yurt dışında Anadolu mutfağının hak ettiği yere taşınması amacıyla hayata geçirilen ve yaratılış süreci Umut Özkanca tarafından yönetilen RÜYA, Anadolu mutfağının lezzet ve pişirme tekniklerindeki çeşitliliğini ortaya koyuyor. Geleneksel Türk yemeklerini, 40 yıllık Anadolu mutfağı birikimi olan Rasim Özkanca ile deneyimleyen ve sonrasında çağdaş yorumlarla harmanlayan ünlü Şef Colin Clague, RÜYA’nın menüsünü yaptığı detaylı araştırmalar neticesinde oluşturdu. Uluslararası platformda Türk mutfağının en iyi temsilcisi olma amacıyla yola çıkan RÜYA yenilikçi konsepti ile günümüze uyarlanmış Anadolu yemeklerini özel reçeteler ile sunuyor.

Çağdaş tasarım öğelerini tarihi ve kültürel detaylarla bir araya getiren Rüya, 777 metrekarelik alanda toplam 226 kişilik kapasiteyle hizmet veriyor. Ortada yer alan taş fırın ve açık mutfak konuklara yemeklerin hazırlanışını izleme imkânı verirken, Türk yemeklerinin keyfinin layıkıyla çıkarılabilmesi için tüm tabaklar paylaşımlı olarak sunuluyor. Menünün öne çıkan lezzetleri arasında Anadolu’nun yöresel lezzetleri, zeytinyağlılar, sarmalar, Cağ kebabı, Karadeniz pide çeşitleri, lahmacun, fırınlanmış et – balık çeşitleri ve geleneksel Anadolu ekmekleri bulunuyor. Klasik ve sevilen kokteyllerden daha yaratıcı kokteyllere uzanan geniş içecek menüsü, geleneksel lezzetlere eşlik ederken farklı bağlarda ve bölgelerde üretilen Türk şarapları çeşitliğiyle dikkat çekiyor.

 

1st Floor, Lobby Level

Grosvenor House, Al Sufouh Road, Dubai Marina

PO Box 482018   Dubai, UAE

+971 4 3999 123