Dikkat! Yüksek Kafein Hattı: Santral Coffee

Küçük, özgün ve bir hikayesi olan mekanlara bayılıyorum. Bir tarzı ve derinliği olduğunu dışından baktığınızda dahi anlayabileceğiniz, kapıdan içeri girdiğinizde ise mis gibi kahve kokusuyla sarmalandığınız keyifli bir mekan Santral Coffee. Birbirinden özel çekirdeklerden kendi tabirleriyle düşük ve yüksek voltajda kahveler sunan mekan kısa bir tatlı molası için de düşünülebilir…

santral coffee kozyatağı

Kozyatağı Atatürk Caddesi’nde konumlanan Santral Coffee geçtiğimiz yılın başında medyadan kendi istekleriyle emekliye ayrılan kararlı ve duyarlı bir çift tarafından açılmış. Arkasına bir yıla yakın bir araştırma-geliştirme dönemini alan mekan kısa sürede açılış hedeflerinin ötesine geçmiş.

santral coffee kozyatağı

Kahve tutkunları için yalnızca en iyi çekirdekleri en iyi demleme yöntemleriyle bir araya getirme fikrinden yola çıktıklarını söyleyen mekanın tatlı sahibesi Ebru Baran, günün her saati keyifli zaman geçirmek, çalışmak, okumak ve sohbet etmek için misafirlerini en iyi şekilde ağırlamayı başarıyor.

Oldukça sade ama detaylarla hareketlenen Santral’de her şey misafirlerin rahatları için düşünülmüş. Rahat koltuklar, okumaya uygun ama rahatsız etmeyen bir ışık düzeni, tatlı bir huzur… Mönü de bir o kadar keyifli ve zengin. Farklı çekirdeklerden Türk ve dünya kahveleri, tazecik sandviçler, leziz kekler, kişler ve dahası… Mekana özel içeriklerle hazırlanan sıcak ve soğuk kahve çeşitlerinden sıcak çikolata seçeneklerine, birbirinden keyifli çaylardan soğuk içeceklere mekanın içecek mönüsü oldukça zengin.

santral coffee kozyatağı

Çeşit Çeşit Kahve

Ebru Hanım’a kahve seçeneklerini soruyoruz; “Kolay içim için Guatemala, dengeli içim için Columbia ve yoğun aroma sevenlere zengin içimli Sidamo’yu öneriyorum. Tabii Cafe Nutella, ReLatte ve Piccolo Latte gibi sürpriz tatlarımız da  mevcut.” Diyelim ki hafif açsınız, atıştırmalık lezzetler aranıyorsunuz, Santral’da size uygun birşeyler de var. Izgara Sebze ve Hellimli Sandviç’ten Köz Patlıcanlı ve Peynirli Kiş’e uzanan uzun yolda farklı durakları deneyebilirsiniz. Unutmadan; mekanda sabah saatlerinde temel ve pratik kahvaltı mönüsü de mevcut.

santral coffee kozyatağı