Türkiye’nin İlk Gerçek Gin Barı Açılıyor!

 

İstanbul gastronomisine taze bir soluk geliyor desem… Nişantaşı Sofa otelin 8. katında yer alan Frankie İstanbul, Türkiye’nin ilk gerçek gin barını teras lounge bölümünde misafirleriyle buluşturmaya hazırlanıyor. İyi manzara ve kaliteli içkinin özel adreslerinden biri  olacak olan “TEN Gin- Bar”, kendine has mutfağıyla “Gin-Food” eşleşmeleriyle de sonbaharın çok konuşulan mekanlarından olmaya aday…

5.yılını kutlamaya hazırlanan Frankie İstanbul, İstanbul’un muhteşem manzarasına ev sahipliği yaparak günün en güzel saatlerini yaşatmayı öne çıkarıyor. Türkiye’nin ilk gerçek cin barını “Ten Gin- Bar” ismi ile teras lounge bölümünde konuklarıyla buluşturacak olan mekan, Türkiye’de satışı olan tüm cin markalarının yer aldığı ilk gerçek cin barı olma özelliğini taşımasıyla da bir ilke imza atıyor. Frankie İstanbul’un teras lounge’ında yer alan barda ayrıca tamamı ödüllü ve ev yapımı artizan toniklerle hazırlanan özel gin&tonik karışımlarından, yetiştirildiği yere özgü özellikleriyle coğrafi işaretli ürün olan malzemelerle hazırlanan ve mevsimsel olarak sık sık değişen kokteyllere kadar zengin bir mönü yer alıyor. Botanik bahçesinde özel olarak yetiştirilen taze ot ve baharatlarla hazırlanan özel karışımlar da Ten Gin Bar’ın mönüsünde yer alan sürpriz kokteyller ve lezzetler arasında yer alıyor.

Tamamlayan tatlar

Frankie İstanbul’un teras lounge bölümünde konumlanacak olan Ten Gin Bar’ın içecek mönüsü Frankie İstanbul mutfağının özel ve güçlü tadımlık lezzetleriyle tamamlıyor. Mevsime özgü taze malzemeler kullanılarak hazırlanan ve her damak zevkiyle örtüşen tatlarla unutulmaz bir tadım deneyimi sizleri bekliyor.