Yeni Mekan; Grill Branché Restaurant & Lounge

 

Et hakkında bilinen tüm kalıpları yıkmak ve misafirlerine bambaşka bir deneyim yaşatmak için şehrin yeni eğlence ve yaşam merkezlerinden Watergarden Ataşehir’de kapılarını açan Grill Branché Restaurant & Lounge lezzet düşkünlerini bekliyor…

Kalıplaşmış steak restoranlarından farklı olarak sofistike ve özgüni bir restoran deneyimi sunan mekan, başlangıçlardan ana yemeğe, salatalardan tatlılara Türk ve dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini usta şeflerin yorumuyla misafirlerine tattırıyor.

4,5 saat ağır ateşte pişmiş ‘Asado’dan, bütün olarak pişirilip masada servis edilen ‘Kuzu Kafes’ ve tümü dinlendirme dolabında bekletilmiş, uzman kasap ekibinin ellerinden çıkan ‘Steak’lere kadar farklı ve özel et menüsüyle etten vazgeçemeyenlerin damaklarında kalıcı izler bırakmaya hazırlanıyor.

Dünyadaki farklı disiplinlerden ve kültürlerden esinlenerek oluşturulan başlangıçların yanı sıra; somon, deniztarağı ve karidesten oluşan menüsüyle deniz ürünleri tutkunlarına da hitap eden mekan, özellikle deniz ürünleri ve kırmızı eti kombinleyen “Surf & Turf” yemek kültüründen esinlenerek oluşturulmuş tabaklarıyla da en fark yaratıyor.

Grill Branché Restaurant & Lounge’un et severler için özel olarak hazırladığı “Branché Burger”, klasikleşmiş hamburger algısını bambaşka bir boyuta taşıyor. Köfteye eşlik eden; ılık Brie Peyniri, demi-glace sos, kırmızı soğan reçeli, biberiye ve limonlu aioli, kaz ciğeri ve siyah trüf, Fransız Brioche ekmeği arasında masada özel bir servisle sunuluyor. Mekan Türkiye ve dünyadan özenle seçilerek derlenen 160’a yakın şarap çeşidinin yer aldığı özel kavıyla da dikkate değer