IKEA Bu Kez Can Dostlarımız İçin Tasarladı!

İsveç çıkışlı tasarım devi IKEA, hemen herşeyi aynı anda bulabildiğimiz, iyi tasarımı ulaşılabilir rakamlarla evlerimize taşıyan keyifli bir mekan. Anlaşılan kendileri de ‘herşey tasarlıyoruz’ fikrinin altını doldurmaya oldukça kararlılar. Bu kez olmazsa olmazlarımız, yaşamımızın parçası, canımızın yongası minik dostlarımız, kedi ve köpeklerimiz için mobilya tasarlamışlar. Nasıl mı olmuş? Tek kelimeyle ha-ri-ka!

IKEA tasarım ekibi bu çalışmada ciddi araştırmalar yaparak hem uygun fiyatlı hem estetik açıdan tatmin edici parçalar tasarlayabilmek için  memnun olan parçaları tasarlamak için veterinerlerle birlikte çalışmışlar. Koleksiyon, her iki hayvanın –kedi ve köpeğin- tipik ihtiyaçlarını ve kişilik türünü hesaba katıyor. Örneğin konfor meraklısı mırnavların kıvrılmaları için sessiz sıcak ortamlar sağlarken, geniş yatakları, minderleri ve hatta keyif koltuklarıyla hemen her boydaki köpişleri de unutmuyor.

 

 

 

 

 

 

Aslına bakarsanız tasarımların çoğu firmanın bizler için tasarladığı nesnelerin ev hayvanlarına uyarlanmış hallerinden oluşuyor. Her ebatta konforlu yastık, minder ve yataklar içeren koleksiyonda hayvanların ihtiyaçlarını karşılayan estetik açıdan hoş ürünler yaratılmış. En kısa zamanda koleksiyonu Türkiye’de de görmek için sabırsızlanıyorum. Ya siz?