Dört Mevsim İtalya!

 

İtalya’nın tam da mevsimi! Yanmadan Roma sokaklarında gezmek, güneşli bir günde Toskana’da gastronomi keyfi yapmak ya da daha fazlası… Her bölgesinde ayrı bir güzellik taşıyan gizli İtalya gezileri sonbaharda da hız kesmeden devam ediyor…

Bu mevsimde güneyden kuzeye uzanan geziler Rönesans’ın doğduğu
Toskana’dan başlatıyor, “ebedi şehir” Roma’da devam ediyor ve dünyanın mozaik
başkenti Ravenna’da sonlanıyor. Avrupa’daki en gözde destinasyonlar arasında yer alan İtalya’da, her mevsim ayrı bir program yapmanızı mümkün kılan bu özel coğrafya gezileri sonbaharda da ara vermeden devam ediyor.

DOLCE VITA TOSKANA
10-15 Ekim 2017 tarihleri arasında, hem doğal ve mimari güzellikleri hem de mutfağıyla etkileyici Toskana’da olabilirsiniz. İtalya’nın en zengin bölgelerinden Toskana, İtalyan Rönesansı’nın da doğum yeri. Kiliselerine, şehirlerine, müzelerine, galerilerine, meydanlarına ve hatta köylerine sinen ruhta bu unvanın hakkını verdiğini görmek mümkün. Floransa, Toskana, Siena, Assisi gezimiz, bir zamanlar Da Vinci’nin, Dante’nin, Michelangelo’nun arşınladığı sokaklarda İtalya’nın gerçek ruhunu
hissederken unutulmaz lezzetlerle “tatlı hayat”ın keyfini çıkarmak için bir fırsat.

ADIM ADIM ROMA
En güçlü olduğu dönemde tüm Akdeniz havzasına hakim olan sınırları Britanya’dan Ortadoğu’ya ve Kuzey Afrika kıyılarına kadar uzanan bir imparatorluğun kalbi olan Roma’yı 21-25 Ekim 2017 tarihleri arasında adımlayabilirsiniz. Sanatın, tarihin ve dinin iç içe geçtiği üç bin yıllık bu kentteki yolculuğunuz, en göz kamaştırıcı barok eserlerini barındıran kent merkezinden bir zamanların görkemini halen yansıtan kırsaldaki villalara ve Katolik dünyanın odağı Vatikan’a uzanacak.

MOZAİK BAŞKENTİ RAVENNA
Ravenna, UNESCO Dünya Mirası kabul edilen mekanlarda korunan, Hıristiyan ikonografisinin
Greko-Romen gelenekle harmanlandığı, benzersiz işçiliğe sahip mozaikleriyle ünlü. Hıristiyanlığın ilk dönemlerinde yapılan ve günümüze kusursuz biçimde ulaşan bu mozaikleriyle Ravenna, İtalya’dan beklentilerinizi bir adım öteye taşıyor. Sanat, lezzet, doğa ve kültür tutkunları İtalya sizleri bekliyor!

*Fest Turizm’e teşekkürlerimizle…