Japonya’yı Keşfetmeye Ne Dersiniz?

 

Japonya son dönemde sıklıkla tercih edilen seyahat rotalarından biri olmaya başladı. Sıkı sıkıya bağlı oldukları binlerce yıllık gelenekleri ve üstün teknolojik ürünlerine tezatlık gösteren yaşam biçimleri ile keşfedilesi bir ülke ne de olsa Japonya.

Yılbaşı, Bayramları ve özel törenlerinde giydikleri kimono giysileri, sıra dışı makyaj örnekleri, Suşi-Saşimi gibi dünyaya nam salmış lezzetleri ve Fuji yanardağının görkemi ile Japonya Uzakdoğu’nun en karakteristik ülkelerinden biri. Ayrıca  Zen bahçeleri, Budist ve Şinto tapınakları ile sizlere değişik deneyimler de yaşatacağı da şüphesiz…

İster yılbaşına – festivale, istersen Sakura Bahçelerine

Japonya’yı ilk kez görecekler için önerimiz Yılbaşı zamanlarını tercih etmeleri… İsterseniz yılbaşını Japonya’da geçirebilir veya 03-04 Şubat tarihlerindeki geleneksel Setsubun Festivali’ne giderek, Japonlarla birlikte soya fasulyelerini ev ve tapınakların çevresine serpip, kötü ruhları dışarı kaçırıp, mutluluğu hanenize sokabilirsiniz. Fotoğraf meraklısı veya doğa tutkunu iseniz, Mart ortası ile Nisan ortasına kadar dünyaca meşhur Japonların Sakura’larının açtığı o muhteşem manzara eşliğinde ülkeyi keşfedebilirsiniz.

Bedava alışverişin de tadını çıkarın

Alışveriş meraklılarına bir müjdemiz var! Singapur Changi Havalimanı, 31 Mart 2017 tarihine kadar Changi havalimanından transit olarak geçiş yapan tüm Singapur Havayolları yolcularına, havalimanı içinde harcanmak üzere 20 Singapur Doları değerinde hediye çeki sunarak, yolcuların seyahat bütçesine de katkıda bulunuyor.