Lamborghini Huracan; Dünyanın En Hızlısı mı?

Dünyanın en hızlı fabrika üretimi arabası olduğu iddia edilen Lamborghini’nin Huracan Performente modeli Nurburgring pistinin dünya hız rekorunu kırmasından sonra bütün dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Lamborghini’nin son üretilen modeli olan Huracan hız rekorunu bu ay sonundaki Cenevre Motor Show’da ilk kez göz önüne çıkmasından hemen önce kırmıştı.

Huracan’a ait detayların bir çoğu açıklanmamış olmasına rağmen 2016 Ekim ayındaki test esnasında daha önceden rekorun sahibi olan Porsche 918 Spyder’a ait olan tur zamanını beş saniye geliştirerek 6 dakika 52 saniye rekor zamanda bitirerek dünya rekorunu kırmış oldu.

Lamborghini’nin en yeni GT3 tipi arabası 9-19 mart arasındaki yaklaşan Cenevre Motor Show’da ilk defa tanıtılacak. Ayı fuarda Ferrari, Mclaren ve Pagani gibi Avrupa’nın en büyük lüks araba üreticileri de boy gösterecek.

Lamborghini Nurburgring rekoru sonrası en hızlı araba olduğu iddiasında olsada Ferrari’nin en hızlısı F12 Berlinetta’nın halefi olan 812 Superfast Cenevre Motor Show’da boy gösterecek. Aracın 100 km’ye 2.9 saniyede ulaştığı söyleniyor. Ayrıca aracın saatte 340 kilometre hız yapabildiği de söylentiler arasında.